Bilgisayarıma birisi girmiş ve benden para istiyor

Dostum oyunsuz kalmanada gerek yok eTail, Voidu, gamebillet, Steam, Humble Bundle gibi sitelerden güvenle uygun fiyata oyun alabilirsin.

Abi bir oyun olmuş 1000 lira oyun almak artık hayal yani almak isterim tabii ki de ama yapacak bir şey yok artık.

Arkadaşlar selam herkese bugün daha yeni fark ettim birisi bana mail atmış ve benim tüm hesap bilgilerimin ve bayağı bir şeyin elinde olduğunu söylemiş ve 1400 dolar istemiş ve istediği süre de geçmiş ilk başta inanmamıştım ama en altta bilgisayarımdaki bir ekran fotosu ve hesaplarının şifresini falan da yazmis korktum ve buradan yazayım dedim ne yapmam lazım bir şey olur mu mail bu:

Hey. Bir dakikan var mı? Size ilginç haberlerim var.
3/9/2023 06:32:25 tarihinde.
Cihazınızın işletim sisteminin güvenliğini ihlal ettim ve hesabınıza tam erişim sağladım, "Yusuf Ali.
". Uzun zamandır seni yakından izliyorum.

Sisteminize, tüm cihazlarınızın kontrolünü bana veren bir yazılım yerleştirdim.
Yüklediğim kötü amaçlı yazılım, tüm cihaz denetleyicilerinize (mikrofon, video kamera, klavye, ekran) erişmemi sağlıyor. Tüm bilgilerinizi, verilerinizi, fotoğraflarınızı ve tarama geçmişinizi sunucularıma yükledim. Ayrıca tüm mesajlaşma programlarınıza, sosyal ağlarınıza, e-postalarınıza, senkronize edilmiş verilerinize, sohbet geçmişinize ve kişi listelerinize de erişimim var.
Senin hakkında öğrendiğim o kadar çok şey var ki!

'Tüm bu verilerle ne yapılabilir?' sorusu ortaya çıktı...
Son zamanlarda aklıma ilginç bir fikir geldi: Bölünmüş ekranlı video üretmek için yapay zekanın yeteneklerinden yararlanmak. Bir tarafı kendinizi mastürbasyona kaptırdığınızı, diğer tarafı ise dijital etkileşimlerinizi yansıtıyor. Bu video türü giderek daha popüler hale geliyor!

Dürüst olmak gerekirse, bir araya getirebildiğim şey karşısında şok oldum.

Tek bir tıklamayla bu videoyu e-posta, sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma programları aracılığıyla tüm kişilerinize dağıtabilirim. Ayrıca kullandığınız tüm e-postalara ve mesajlaşma uygulamalarına erişimi açığa çıkarabilirim.
Ayrıca internette dağıtabileceğim ve arkadaşlarımla paylaşabileceğim çok sayıda ilgi çekici materyal buldum.

Bunu yapmamayı tercih ediyorsanız Bitcoin cüzdanıma 1400 $ (ABD doları) gönderin.
BTC cüzdan adresim:

Bitcoin cüzdanını nasıl dolduracağınızdan emin değilseniz Google'ı kullanmanızı öneririm. Hiç de zor değil.
Fonlar alındıktan sonra istenmeyen tüm materyalleri derhal kaldıracağım. Daha sonra yollarımızı ayırabiliriz. Sizi temin ederim ki, cihazlarınızdaki tüm kötü amaçlı yazılımları devre dışı bırakmaya ve kaldırmaya kendimi adadım. Bana güvenebilirsin; taahhütlerimi her zaman yerine getiririm. Özellikle profilinizi ve trafiğinizi takip etmek için harcadığım zaman ve çaba göz önüne alındığında, bu adil bir anlaşma.

Bu mektubu ödeme için açtığım andan itibaren tam olarak iki gün (48 saat) veriyorum.

Bu sürenin sonunda sizden belirtilen tutarı alamazsam, hesaplarınıza, ziyaret ettiğiniz sitelere, kişisel verilerinize ve düzenlenen videolarınıza erişimi hiçbir uyarıda bulunmaksızın herkese dağıtacağım.

Görüyorsun, ortalığı karıştırmıyorum. Bana şaka yapmaya çalışmak iyi bir fikir değil çünkü elimde bir sürü numara var.

Beni ihbar etmenin bir faydası yok çünkü beni bulamayacaklar. Verilerinize zaten sahip olduğum için sürücüyü biçimlendirmek veya cihazınızı yok etmek yardımcı olmaz.

İzlenebilir bir e-posta kullanmadığım ve hiçbir yanıtı okuyamayacağım için bana yanıt vermenin bir anlamı yok.

İyi şanslar, bunu kişisel algılamayın!

Hepimizin kendi zanaatı var ve bugün şansınız kalmadı.

Not: Gelecekte web güvenliği uygulamalarını takip etmenizi ve güvenilmez web sitelerinden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bot mesajı yüksek ihtimalle. Endişeleniyorsanız ihbar edebilirsiniz fakat her ihtimale karşı e-mail i bir yere kaydedin.

Bot mesajı yüksek ihtimalle. Endişeleniyorsanız ihbar edebilirsiniz fakat her ihtimale karşı e-mail i bir yere kaydedin.

İhbar etmek derken yani polise mi söyleyeyim bir şey yaparlar mı ki.

Muhtemelen bot yazılım olduğu için şikayet etsen karşında muhatap bulamayacaksın. En iyisi temizinden bir format öneririm ve Kaspersky Premium versiyonunu aktif olarak kullanmanı tavsiye ederim.

Arkadaşlar selam herkese bugün daha yeni fark ettim birisi bana mail atmış ve benim tüm hesap bilgilerimin ve bayağı bir şeyin elinde olduğunu söylemiş ve 1400 dolar istemiş ve istediği süre de geçmiş ilk başta inanmamıştım ama en altta bilgisayarımdaki bir ekran fotosu ve hesaplarının şifresini falan da yazmis korktum ve buradan yazayım dedim ne yapmam lazım bir şey olur mu mail bu:

Hey. Bir dakikan var mı? Size ilginç haberlerim var.
3/9/2023 06:32:25 tarihinde.
Cihazınızın işletim sisteminin güvenliğini ihlal ettim ve hesabınıza tam erişim sağladım, "Yusuf Ali.
". Uzun zamandır seni yakından izliyorum.

Sisteminize, tüm cihazlarınızın kontrolünü bana veren bir yazılım yerleştirdim.
Yüklediğim kötü amaçlı yazılım, tüm cihaz denetleyicilerinize (mikrofon, video kamera, klavye, ekran) erişmemi sağlıyor. Tüm bilgilerinizi, verilerinizi, fotoğraflarınızı ve tarama geçmişinizi sunucularıma yükledim. Ayrıca tüm mesajlaşma programlarınıza, sosyal ağlarınıza, e-postalarınıza, senkronize edilmiş verilerinize, sohbet geçmişinize ve kişi listelerinize de erişimim var.
Senin hakkında öğrendiğim o kadar çok şey var ki!

'Tüm bu verilerle ne yapılabilir?' sorusu ortaya çıktı...
Son zamanlarda aklıma ilginç bir fikir geldi: Bölünmüş ekranlı video üretmek için yapay zekanın yeteneklerinden yararlanmak. Bir tarafı kendinizi mastürbasyona kaptırdığınızı, diğer tarafı ise dijital etkileşimlerinizi yansıtıyor. Bu video türü giderek daha popüler hale geliyor!

Dürüst olmak gerekirse, bir araya getirebildiğim şey karşısında şok oldum.

Tek bir tıklamayla bu videoyu e-posta, sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma programları aracılığıyla tüm kişilerinize dağıtabilirim. Ayrıca kullandığınız tüm e-postalara ve mesajlaşma uygulamalarına erişimi açığa çıkarabilirim.
Ayrıca internette dağıtabileceğim ve arkadaşlarımla paylaşabileceğim çok sayıda ilgi çekici materyal buldum.

Bunu yapmamayı tercih ediyorsanız Bitcoin cüzdanıma 1400 $ (ABD doları) gönderin.
BTC cüzdan adresim:

Bitcoin cüzdanını nasıl dolduracağınızdan emin değilseniz Google'ı kullanmanızı öneririm. Hiç de zor değil.
Fonlar alındıktan sonra istenmeyen tüm materyalleri derhal kaldıracağım. Daha sonra yollarımızı ayırabiliriz. Sizi temin ederim ki, cihazlarınızdaki tüm kötü amaçlı yazılımları devre dışı bırakmaya ve kaldırmaya kendimi adadım. Bana güvenebilirsin; taahhütlerimi her zaman yerine getiririm. Özellikle profilinizi ve trafiğinizi takip etmek için harcadığım zaman ve çaba göz önüne alındığında, bu adil bir anlaşma.

Bu mektubu ödeme için açtığım andan itibaren tam olarak iki gün (48 saat) veriyorum.

Bu sürenin sonunda sizden belirtilen tutarı alamazsam, hesaplarınıza, ziyaret ettiğiniz sitelere, kişisel verilerinize ve düzenlenen videolarınıza erişimi hiçbir uyarıda bulunmaksızın herkese dağıtacağım.

Görüyorsun, ortalığı karıştırmıyorum. Bana şaka yapmaya çalışmak iyi bir fikir değil çünkü elimde bir sürü numara var.

Beni ihbar etmenin bir faydası yok çünkü beni bulamayacaklar. Verilerinize zaten sahip olduğum için sürücüyü biçimlendirmek veya cihazınızı yok etmek yardımcı olmaz.

İzlenebilir bir e-posta kullanmadığım ve hiçbir yanıtı okuyamayacağım için bana yanıt vermenin bir anlamı yok.

İyi şanslar, bunu kişisel algılamayın!

Hepimizin kendi zanaatı var ve bugün şansınız kalmadı.

Not: Gelecekte web güvenliği uygulamalarını takip etmenizi ve güvenilmez web sitelerinden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Dediği şeyler doğru,gerçekten de yüksek ihtimal asla bulunamayacak bu kişi.Para verme, eğer bilgilerini yayarsa sosyal medyada sahte hesabı belli olur.Yaydığı anda E postası veya telefon numarası bulunabilir böylece.Eğer kendi hesabını kullanacak kadar afedersiniz aptalsa direkt yakalarsınız adamı.Para göndermeyin, cevap vermeyin.Bilgisayarınıza gerçekten girdiyse bunu yapmaz kimse.

Okulda bilgisayardan anlayan bir tane hocama sordum yatın getir bilgisayara format atalım dedi sonra şifreleri falan değiştir bir şey yapamaz dedi ben polisi aramayı düşündüm ama polis hiçbir şey yapmaz dedi bir arkadasina daha böyle bir olay başına gelmiş PC'ye format atıp bırakmışlar hiçbir şey yapmamış adam da yani hocam paylaşmaz diyor sıfırla geçer diyor ama ben niyeyse guvenemedim yani öyle paylaşırsa sikitni telefonda hocalar bile ekli hepsine gider sicarim.

O nedir hocam onu bilmiyorum ama adam kameraya iletişim sağladım diyor
Sağlasın kameraya erişim hocam, ne halt yiyecek görüntülerinizle?Malum anları falan yayacak diye düşünürseniz, (sizi suçlamıyorum veya Technopat kurallarını ihlal etmeyi amaçlamıyorum) bunu yapsa bile pek bir şey olduğunu düşünmüyorum, “benden para istedi bu deepfake videoları yaymamak için, para göndermedim o da yaydı" der geçersiniz.Hesap bilgilerinizi de düzenli zorlu şifrelerle değiştirmenizi öneririm.Ayrıca temiz bir format da iyi olur gerçekten.

Dediği şeyler doğru, gerçekten de yüksek ihtimal asla bulunamayacak bu kişi. Para verme, eğer bilgilerini yayarsa sosyal medyada sahte hesabı belli olur. Yaydığı anda e postası veya telefon numarası bulunabilir böylece. Eğer kendi hesabını kullanacak kadar afedersiniz aptalsa direkt yakalarsınız adamı. Para göndermeyin, cevap vermeyin. Bilgisayarınıza gerçekten girdiyse bunu yapmaz kimse.

Sağlasın kameraya erişim hocam, ne halt yiyecek görüntülerinizle? Malum anları falan yayacak diye düşünürseniz, (sizi suçlamıyorum veya Technopat kurallarını ihlal etmeyi amaçlamıyorum) bunu yapsa bile pek bir şey olduğunu düşünmüyorum, “benden para istedi bu deepfake videoları yaymamak için, para göndermedim o da yaydı" der geçersiniz. Hesap bilgilerinizi de düzenli zorlu şifrelerle değiştirmenizi öneririm. Ayrıca temiz bir format da iyi olur gerçekten.

Sağ olun hocam yarın format atacağım bir de şifreleri değiştireceğim sonra sıkıntı çıkmaz umarım.

Ayrıca bu kesinlikle bot mesajı.Bu kişi gerçekten bir hacker olabilir fakat bu bir bot mesaj.Kimse “Selam! Ben Mahmut. Eğlence olsun diye PC'ne sızdım, 1400 dolar at yoksa mastürbasyon anlarını falan yayarım kalırsın mal gibi ortada haa." Diye mesaj atmaz.
İki ihtimalimiz var burada hocam.
Ya adam bot mesajlarla binlerce kişiye böyle mesaj gönderiyor ve para bekliyor,ortada bir sızma falan yok; (ki bu da bana mesaj atma çünkü cevap alamayacaksın demesini açıklıyor,bot olduğundan sana copypaste mesaj atıp para koparmaya çalışıyor)
Ya da adam gerçekten internet korsanı.İlk ihtimal %95.99, ikinci ise %4.01.
Yüksek ihtimal klasik “bilgisayarına sızdım" taktiklerinden biridir bu.Bu tür kandırma yöntemleri hackerlar var olduğundan beri var.Herifler hakikaten sızmaktan sıkılmış sızdım diye kandırmaya çalışıyorlar.😀

Ayrıca bu kesinlikle bot mesajı. Bu kişi gerçekten bir hacker olabilir fakat bu bir bot mesaj. Kimse “selam! Ben mahmut. Eğlence olsun diye PC'ne sızdım, 1400 dolar at yoksa mastürbasyon anlarını falan yayarım kalırsın mal gibi ortada haa." diye mesaj atmaz.
İki ihtimalimiz var burada hocam.
Ya adam bot mesajlarla binlerce kişiye böyle mesaj gönderiyor ve para bekliyor, ortada bir sızma falan yok; (ki bu da bana mesaj atma çünkü cevap alamayacaksın demesini açıklıyor, bot olduğundan sana copypaste mesaj atıp para koparmaya çalışıyor)
Ya da adam gerçekten internet korsanı. İlk ihtimal %95.99, ikinci ise %4.01.
Yüksek ihtimal klasik “bilgisayarına sızdım" taktiklerinden biridir bu. Bu tür kandırma yöntemleri hackerlar var olduğundan beri var. Herifler hakikaten sızmaktan sıkılmış sızdım diye kandırmaya çalışıyorlar.😀

Sağ olun hocam sabahtan beri okula korkuyorum eve geldim aileme anlattım onlar da kızdı bayağı bir stress olmuştum buraya bakınca rahatladım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı