Bilgisayarıma keylogger girmiş olabilir mi?

Elmas aykut

Hectopat
Daha fazla  
Caps Lock tuşuna basınca saçmalıyordu. Uygulamalar kendi kendine ek pencereler açıyor kapanıyordu falan. Geçen gün Discord'da caps basınca chat kısmına bir şeyler yazdı. Yazdığı şey benim kopyaladığım yazıydı. Bende herhalde kendi kendine yapıştırıyor diye düşündüm. Bugün aynısı olduğunda Papara ID mi yapıştırdı. Kendim yapıştırmayı denedim hiçbir şey yapıştırmadı. Ben bir arkadaşa Papara ID mi atmıştım. Acaba bu keylogger olabilir mi?

Bunu antivirüs taraması yapmadan bilemeyiz ama bana şüpheli geldi. Ek pencereler diye bahsettiğiniz uçbirim (cmd) mi acaba? Eğer öyleyse keylogger olma ihtimali yüksek.

Caps Lock tuşuna basınca saçmalıyordu. Uygulamalar kendi kendine ek pencereler açıyor kapanıyordu falan. Geçen gün Discord'da caps basınca chat kısmına bir şeyler yazdı. Yazdığı şey benim kopyaladığım yazıydı. Bende herhalde kendi kendine yapıştırıyor diye düşündüm. Bugün aynısı olduğunda Papara ID mi yapıştırdı. Kendim yapıştırmayı denedim hiçbir şey yapıştırmadı. Ben bir arkadaşa Papara ID mi atmıştım. Acaba bu keylogger olabilir mi?
Hocam Malwarebytes ile tarama yapın.

Bana biraz şüpheli geldi. Bence bir antivirüs, antimalware ile tarayın ya da formatlayın bilgisayarı hesap şifrelerinizi falan değişin. Klavye bozuk diye düşündüm başta fakat Papara ID nizin yapıştırılması ve sizin kendiniz denediğinizde yapıştıramamanız garip geldi.

Bunu antivirüs taraması yapmadan bilemeyiz ama bana şüpheli geldi. Ek pencereler diye bahsettiğiniz uçbirim (cmd) mi acaba? Eğer öyleyse keylogger olma ihtimali yüksek.
Yok mesela Winrar içinde bastım dosyayı dışa aktardı. Visual Studio 22 içinde bastım "Bul ve Değiştir" ve "Yeni Öğe Ekle" sayfaları açıldı. Uygulamaya özgü oluyor sanki.

Yok mesela Winrar içinde bastım dosyayı dışa aktardı. Visual Studio 22 içinde bastım "Bul ve Değiştir" ve "Yeni Öğe Ekle" sayfaları açıldı. Uygulamaya özgü oluyor sanki.
İlk üstteki mesajda bıraktığım bağlantı ile tarama yapın, sonra sfc /scannow komudunu kullanın.

Garip geldi. Bence en iyisi bir antivirüs taraması yapın. Sonuca göre hareket edin.

Bana biraz şüpheli geldi. Bence bir AV ile tarayın ya da formatlayın bilgisayarı hesap şifrelerinizi falan değişin. Klavye bozuk diye düşündüm başta fakat Papara ID nizin yapıştırılması ve sizin kendiniz denediğinizde yapıştıramamanız garip geldi.
Ben zaten hileciyim bilgisayar virüs yuvası gibi. Bilgisayarda erişilebilecek 3 veri var. e-posta adresim, Discord hesabım, ve kart bilgilerim. e-posta da iki aşamalı doğrulama var zaten Discord'da aynı şekilde. Kartımın bilgileri de daha önceden çalınmıştı kullanacağım zaman açıyorum Papara'dan.

Garip geldi. Bence en iyisi bir antivirüs taraması yapın. Sonuca göre hareket edin.
Keylogger ile yaşayabilirim. Çalınabilecek bir verim yok. Sadece merak ettim sorun ne diye. Her Capslock bastığımda saçmalamazsa keylogger zararsız benim için.

Ben zaten hileciyim bilgisayar virüs yuvası gibi. Bilgisayarda erişilebilecek 3 veri var. E-posta adresim, Discord hesabım, ve kart bilgilerim. E-posta da iki aşamalı doğrulama var zaten Discord'da aynı şekildekran kartımın bilgileri de daha önceden çalınmıştı kullanacağım zaman açıyorum Papara'dan.

Hile kullanıyorsanız oradan bulaşmış olabilir. Bu tarz zararlı yazılımlar barındırabiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı