Bilgisayarıma LALO adlı virüs bulaştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu tavır bence biraz yanlış. Herkes hata yapabilir bazıları internet ortamındaki tehlikelerden haberdar olmayabilir.
Yanlış filan değil. Yıl 2020, AV'den habersiz milyonlar olması asıl yanlış olan.
Bu virüs hakkında pek bilgim yok fakat bir çözümü varsa yardımcı olunması daha iyi olmaz mı?
Alıntı yaptığın yeri okursan görebilirsin.

Bu tavır bence biraz yanlış. Herkes hata yapabilir bazıları internet ortamındaki tehlikelerden haberdar olmayabilir.
Peki bu kadar ibretlik konulara rağmen bazı üyeler, niye "AV kullanın" diye tavsiye verdiğimiz mesajlara gereksiz yere ve gereksiz şiddette tepki gösteriyor? :)

Peki bu kadar ibretlik konulara rağmen bazı üyeler, niye "AV kullanın" diye tavsiye verdiğimiz mesajlara gereksiz yere ve gereksiz şiddette tepki gösteriyor? :)

Sosyalde çok vakit harcayan biri olmadığım için denk gelmedim. Ben kendi adıma söyleyeyim maalesef AV'e param olmadığından ötürü ücretsiz AVG'nin ücretsiz versiyonunu kullanıyorum. Tabi ki dikkat edilmeli ama arkadaşın üzerine çok gidilmiş. Herkes hata yapabilir.

Ben kendi adıma söyleyeyim maalesef AV'e param olmadığından ötürü ücretsiz AVG'nin ücretsiz versiyonunu kullanıyorum.
Para sormuyoruz zaten, kullana kullana dediğiniz gibi herkes hata yapabilir onda da siz hata yapmışsınız. Bilgileri satan bir AV şirketinin ürününü kullanıyorsunuz. Ücretsiz bir sürü ürün varken.

Cevap verilmiş konuya uzatmanın manası yok.

STOP Ransomware çözüm konusunu takip edin denildiği gibi. Çözüm yayınlanırsa sorunu çözebilirsiniz.

Bu arada yıl 2020 oldu halen bir işe yaramayan Google üzerinden taratıp bulduğunuz linkleri paylaşmayın. Bariz yanlış bilgilendirme. Önce bir açın bakın çözüme kavuşturuyor mu durumu diye.

Sorularınız ve önerileriniz için ayrı konu açın. Gereksiz tüm mesajlar silinecektir.

Bilgisayarına kaliteli bir AV yüklemezsen bulaşır. :)

AV yüklemezken, bilgisayar güvenliğine önem vermezken veya yeterince önlem almazken bulaştırdığı belli. :D
Dostum bilmem farkında mısın fakat virüsle ilgili konulara sadece AV kullansaydın yazıyorusun :D. Kolay çözülebilecek sorunlara bile. Hiç yapıcı değil ki bu.
Olmuş bitmiş bir şeyin arkasından bunu söyleyince hiçbir şey değişmiyor. Bununla ilgili bir atasözümüz vardı, onu da sen anla.

Dostum bilmem farkında mısın fakat virüsle ilgili konulara sadece AV kullansaydın yazıyorsun :D. Kolay çözülebilecek sorunlara bile. Hiç yapıcı değil ki bu.
Kolayı, zoru yok bu işin. Kullanması gerekir diyoruz herkesin. 2. söylediğinle zaten hala anlamadığınız ortaya çıkıyor niye gerekli olduğunu. Olmuş bitmiş diyorsunuz bir de.

Olmuş bitmiş bir şeyin arkasından bunu söyleyince hiçbir şey değişmiyor.
Olmuş bitmişken tekrar zararlı bulaşma olmuyor mu? Zararlıyı yemişsin sonra gidip salakça bir yerden tekrar bir yazılım indirdiğinde zararlı bulaşmayacak mı?

Kolayı, zoru yok bu işin. Kullanması gerekir diyoruz herkesin. 2. söylediğinle zaten hala anlamadığınız ortaya çıkıyor niye gerekli olduğunu. Olmuş bitmiş diyorsunuz bir de.

Olmuş bitmişken tekrar zararlı bulaşma olmuyor mu? Zararlıyı yemişsin sonra gidip salakça bir yerden tekrar bir yazılım indirdiğinde zararlı bulaşmayacak mı?
Neyi anlamadım pardon? Ben arkadaşın AV kullansaydın yorumuna dikkat çektim. Kullanmayın demedim ki. Tekrar da bulaşabilir, buna da karşı bir şey söylemedim.
Kolay çözülebilir derken ransomware olmayan eski virüslerden bahsettim.

Ben arkadaşın AV kullansaydın yorumuna dikkat çektim.
İşte biz de onu diyoruz kullansaydı olmazdı, siz de "olmuş geçmiş şeye aynı şeyi yazıyorsun" diyorsun. Aynı şeyi yazmasa, sosyalde "sonrasına gerek yok yüklemeye" anlamını çıkaran çok kişi var.
Kolay çözülebilir derken Ransomware olmayan eski virüslerden bahsettim.
Eskisi yenisi yok işte zararlının. Eski olan bir çok zararlıyı defender hala temizleyemiyor.

Dostum bilmem farkında mısın fakat virüsle ilgili konulara sadece AV kullansaydın yazıyorusun :D. Kolay çözülebilecek sorunlara bile. Hiç yapıcı değil ki bu.
Olmuş bitmiş bir şeyin arkasından bunu söyleyince hiçbir şey değişmiyor. Bununla ilgili bir atasözümüz vardı, onu da sen anla.

Yav neyin davasını yapıyorsun sen? AV kullanın diyor daha mantıklı bir cevap olabilir mi? Hala yok o şemsiye çıkmaz muhabbeti yapıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı