Bilgisayarıma Linux kuramıyorum

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu ana kadar en az 10 kere kurmayı denemişimdir. Nedense bilgisayar Windows'tan başka işletim sistemi kabul etmiyor. Bugün birisinin Ubuntu Mate'i övdüğünü gördüm ve deneyeyim dedim aynı diğer arkadaşları gibi. Sorun ne derseniz kurulumun yarısında yani ayarları yapıp kuruluma başladıktan bir süre sonra donuyor ve hiçbir şekilde bir şey yapılmıyor? Sizce çözümü var mıdır yoksa boş ver Linux'a gerek yok mu dersiniz?

Öncelikle indirdiğiniz kurulum diskinde bozuk inimiş olma ihtimaline karşı hash doğrulaması (MD5-SHA1-SHA256) yaptınız mı?
Yaptım, doğru inmiş.
BIOS'ta Secure Boot kapalı mı?
Legacy BIOS olduğu için öyle bir ayar bulamadım.
Windows'ta Hızlı başlatma seçeneği kapalı mı?
Onu nereden kapatacağız. Bir de sorunun onla ilgili olduğunu düşünmüyorum ama yine de yapayım.

Bu arada şuan bilgisayarda Windows 7 ve Windows 10 yüklü bilginize.
Flash belleği ne ile ve nasıl yazdırdınız?
Rufus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır 45 GB'lık bir bölüm var oraya kuruyorum.
Windows'un yanına kur seçeneği ile bu ekrandan alan verip dener misiniz ?
Windows'un yanına Ubuntu kurmak - Ubuntu Türkiye Wiki

Onu nereden kapatacağız. Bir de sorunun onla ilgili olduğunu düşünmüyorum ama yine de yapayım.
Gayet de onunla ilgili olma ihtimali var. Hızlı başlatma hem Windows hem de GNU/Linux için zarar. Windows'ta farklı cihazlarda birbirinden farklı 6 tane soruna sebep oldu "Hızlı Başlatma". GNU/Linux ve Windows dual bootunda ise 3 farklı soruna sebep oluyor "Hızlı Başlatma".

Varsayılan olarak kapalı gelmesi gereken bir ayar olduğunu düşünüyorum...

Geri
Yukarı