Bilgisayarıma Trojan Girdi

Onlara aldırma, format atmadan kurtarabilirsin.
Maalesef hiçbir yerde eksilmiyorlar. Sürekli format atılmasını öneriyorlar. Antivirüs yazılımları boşuna yapılmadı.

NOT: Bundan sonra virüs konusunda temiz kurulum/format öneren kişiler gereksiz mesaj yazdıklarından dolayı mesajları moderatörlere iletilecektir. Format atmayı öneren kişilere de antivirüs kullanmalarını öneririm. Zararlı girmediği gibi format atmanıza gerek kalmıyor.

Kasprsky Virus Removal Tool
Emsisoft Emergency Kit
Norton Powrt Eraser
AdwCleaner
Malearebytes Anti-Malware
Microsoft Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı

Bunları yükleyin ve veritablarını güncelleyin. Sonra Win+R>msconfig.exe>İlk gelen sekmeden Güvenli Önyükleme (en az) yapın. Uygula+Tamam yapın. Programlarla taratın bilgisayarı. Ek olarak Windows Defender ile tarayın. Olmazsa Kaspersky Rescue Disk kullanın.
Anti-Virus kapatmayın. Ücretsiz olarak Kaspersky Security Cloud - Free öneririm.

Son düzenleme:
Bir daha güvenlik bölümünde çok aşırı gerekmedikçe, AV temizlemezse gibi durumlar haricinde çözüm varken format yazanlar gereksiz mesaj cezası alacaklardır.

20 tane gereksiz ve format at yazan mesaj sildim.

Konu sahibi de format atmayı biliyor değil mi?

Konu sahibine de önerim sistemi taratabiliyorsan tarat eğer taratamıyorsan Kaspersky Rescue Disk USB belleğe yazdır boot edip öyle tarat.

Kardeşim bana hava atmak için bilgisayara crackli oyunlar indiriyordu. (Kendi paramla şu oyunu aldım senin paran yok gibi) biraz önce bilgisayarımın ekranı gitti ve kendi kendine bazı uygulamalar indirmeye başladı. İnternet tarayıcısını açtığımda ise durmadan farklı sitelere yönlendiriyor. Adres çubuğuna Google yazdığımda gene başka bir siteye yönlendirip bir şeyler indirmeye başlıyor. Ne yapmam lazım?

Yapacağın ilk şey bunu ailene paylaş ve bir bilgisayarcıya götür götürme durumun yoksa başka bir bilgisayardan arkadaşların önerdiği antivirüs progamlarını indir ve bilgisayara USB yoluyla kur
Bu arada bir daha kardeşine PC falan verme.

Yeni konular

Geri
Yukarı