Bilgisayarıma virüs girdi

m5a87

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar virüs geldi fotoğraftaki gibi bir şeyleri diyor. Bir de fotoğraf atmış. Sizce gercek mi? Bu ne. Format atsan düzelir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-09-04-00-59-22-915_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2022-09-04-00-59-22-915_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    86,6 KB · Görüntüleme: 149
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayar virüs geldi fotoğraftaki gibi bir şeyleri diyor. Bir de fotoğraf atmış. Sizce gercek mi? Bu ne. Format atsan düzelir mi?
Şüpheli bir yere mail adresini verdin mi ya da şüpheli bir dosya indirdin mi?
Üstteki arkadaşın dediği gibi muhtemelen scam.

Bu vakalar daha önce çok yaşandı. Tamamen oltalama.

E-postanızı saçma yerlere verdiyseniz gelmiş olabilir. E-postadan Virüs gelme ihtimali yok.

Peki ya PC'den ekran görüntüsü atması. Hem de benim PC'nin ekran görüntüsü. Arkadan RAR dosyasından bişy indiriyordu. Çok korkuyorum. Lütfen

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-09-04-00-58-34-684_com.google.android.gm.jpg
    Screenshot_2022-09-04-00-58-34-684_com.google.android.gm.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 108
Bu scam mail bile olsa insanın vaktini çalan ve yersiz endişe veren bir mail bence. Türkiye'yi bilmiyorum ama bizim burada Yunanistan'da böyle bir şeye yeltenilirse ve yeltenen kişi şikayet edilirse; bunu yapan kişiyi bulup hem okkalı bir tazminat ödetirler, hem de o arkadaşın sicili kirlenir. Türkiye'de bu tarz olaylarda şikayet etmek bir işe yarıyorsa, şikayet etmenizi öneririm.

Peki ya PC'den ekran görüntüsü atması. Hem de benim PC'nin ekran görüntüsü. Arkadan RAR dosyasından bişy indiriyordu. Çok korkuyorum. Lütfen
Ben olsam şikayet eder ve bu işin peşini bırakmam. O kişi sizin verilerinizi paylaşırsa eline bir şey geçmez ama siz onu şikayet eder ve uğraşırsanız, hem sicili kirlenir hem her türlü tazminat davası açarsınız.

Geri
Yukarı