Bilgisayarıma truva atı virüsü bulaştı

lavish

Picopat
Daha fazla  
PC'ye FL Studio için efekt plugini indiriyordum.
Plugin indirdip yükleme yapımının yarısında bir anda PC yeniden başlatılıyor dedi. Yeniden açıldığında kilit ekranımda şifremi girdim hoş geldiniz yazısı çıktı. Yazı geldikten sonra monitörün rengi kırmızı olmaya başladı masaüstü ekranı gelince 2 saniye sonra düzeldi. İlk Windows çevrimdışı tarama yapmaya çalıştım olmadı. Şimdi normal interneti kesip tarama yapıyorum fakat virüsü buldu ama kaldır dediğimde kaldıramadı. Durum başarısız diyor.

Kategori: truva atı diyor ama diğer tarafta trojan/CryptInject.
Ne yapmalıyım?

Not: Tarama halen devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'ye fl Studio için efekt plugini indiriyordum.
Plugin indirdip yükleme yapımının yarısında bir anda PC yeniden başlatılıyor dedi. Yeniden açıldığında kilit ekranımda şifremi girdim hoş geldiniz yazısı çıktı. Yazı geldikten sonra monitörün rengi kırmızı olmaya başladı masaüstü ekranı gelince 2 saniye sonra düzeldi. İlk Windows çevrimdışı tarama yapmaya çalıştım olmadı. Şimdi normal interneti kesip tarama yapıyorum fakat virüsü buldu ama kaldır dediğimde kaldıramadı. Durum başarısız diyor.

Ne yapmalıyım?

Kaspersky Windows Defender ile tarama yapın aynı sonucu verirse en kolay yol format atın (verileri yedeklemeyin.

PC'ye FL Studio için efekt plugini indiriyordum.

Ne yapmalıyım?

MalvareBytes vb. Antivirüs programlarını kullanarak tarama yapmanızı öneririm.

İkisinden biri ile sisteminizi taratın.
Benim önerim bilgisayarınıza format atıp, sadece özel verileri almanız.
Ne bu her virüse format sevdanız? Her giren virüse format atarsanız işiniz uzun.

Yeni konular

Geri
Yukarı