Bilgisayarıma virüs bulaştı ve tüm Microsoft Store programları silindi

lunny111

Decapat
Bilgisayarıma virüs bulaştı ve tüm Microsoft Store programları silindi, Xbox, hesap makinesi, fotoğraflar tarzı tüm uygulamalar gitti Store'a hotmail hesabımı da bağlayamıyorum nasıl geri yükleyebilirim?

İlk önce sisteminizdeki zararlıları Malwarebytes ve AdwCleaner ile temizleyin. Hangi antivirüs programını kullanıyorsunuz?

Aşağıdaki programlar ile taratın

Neden bu kadar işe yaramaz ve ilkel bir yöntemi uygulamasını istiyorsunuz? Antivirüs ve antimalware programları neden yapıldı acaba? Format ile de silinemeyen zararlılar bulunuyor.
Virüsü silince silinen uygulamalar geri mi yüklenecek sıfırdan bir daha windows kursun onlar zaten kendisi oto kurulcak

Virüsü silince silinen uygulamalar geri mi yüklenecek sıfırdan bir daha windows kursun onlar zaten kendisi oto kurulcak
Virüs bulaştığı için programları yüklese bile virüs silinmeyecek. Belirttiğim programları kullanıp antivirüs kullanırsa silinen uygulamaları sağlıklı bir şekilde yükleyebilir. Format atınca virüsün silinmeme ihtimali de bulunuyor.

Virüs bulaştığı için programları yüklese bile virüs silinmeyecek. Belirttiğim programları kullanıp antivirüs kullanırsa silinen uygulamaları sağlıklı bir şekilde yükleyebilir. Format atınca virüsün silinmeme ihtimali de bulunuyor.
İyi aferin öyle yapsın

virüsü temizledim dostum o konuda bir sıkıntım yok ama malwarebytes kullanıyorum bu arada programlar geri gelmedi

Virüsü temizlediysen CMD'yi yönetici olarak aç ve aşağıdaki kodları tek tek çalıştır ve sistemi yeniden başlat.

Kod:
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Geri
Yukarı