Bilgisayarımda Ciddi Anlamda Performans Kaybı Var

Zahid Efe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
yakın zamanlarda yeni bir bilgisayar aldım yurtdışından gelme (Avusturalya) bilgisayar ilk gün çok güzel çalışıyordu. İlk günün gecesi bu bilgisayara ubuntu yüklemeye kalktım, yükledim ve bir gün kullandım. İkinci günün ortasında ubuntuyu çökerttim. Mavi ekran geliyordu ve bir hata veriyodu hiç bi şey olmuyodu daha sonra. uzun uğraşlar sonucu bilgisayarı kurtarıp tekrar windows yükledik. Bilgisayarım Toshiba Satellite P50t-B Özellikleri;

8 Ram - 2 Ekran Kartı
Amd Radeon R9 M265x
İntel core i7 4710HQ 2.5GHz
10 Parmak Dokunmatik Ekran

Tekrar windows yükledikten sonra ciddi anlamda performans kaybı yaşadım, mesela bilgisayar açılırken çok yavaş açılıyor. Login ekranı ciddi anlamda geç geliyor. Şifre girmek zaten ayrı bir sıkıntı, resimli parola var, parolamı çiziyorum 3-5 dakika içinde açılıyor. Bir de büyüktür işaretini yazmamı engelleyen bir program var ne olduğunu çözemedim daha. Başlangıçta çalışıyor ve doğal olarak kod yazmama mani oluyor :'( durumum bu işte yardımlarınızı bekliyorum ben bu bilgisayara ne yapayım ?

Parola ile girince çok geç açılıyor eskiden 2-3 dakikada anca kendine gelen bilgisayarımın windows ayarlarından parolayı kaldırıp güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı seçtim şimdi 20-30 saniyede açılıyor.

@Oğuzhan Altay , @Mert38 HDTune ile taradım temiz çıktı, bir de şunu farkettim. Sadece windows 8.1 böyle oluyor. Sanal makine üstünde linux ve mac denedim gayet güzel çalışıyor, normal linux ubuntu denedim direk bilgisayara kurup o da çok güzel çalışıyor. Windows'ta performans düşüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı