Bilgisayarımda Hiç Beklemediğim Kadar Virüs Var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

GunsN'Roses

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Acil Tıp Teknisyenliği 2. Sınıf Lise.
Arkadaşlar dün Bilgisayarıma SpeedUpMyPC adında bir program yükledim ve bugün bilgisayarımı açtığımda kendi kendine tarama yaptı ve 420 tane virüs buldu bu virüsleri tamamen silmek için program istiyorum sizden. (SpeedUğMyPC paralı.) Resimleri koydum bir bakın isterseniz. Lütfen yardım edin !

O tür programlar bilgisayarında virüs olmasa bile virüs varmış gibi gösterip orjinal sürümlerini almaya zorlar o programı sil ve istiyorsan format at.

İnternet'ten bilmediğiniz ve reklamlarını gördüğünüz yazılımları indirmeyin. Bunlar ve bunlara benzer yazılımlar kullanıcıları zorla satın almaya yöneltmektedir.

Combofix indir. Neredeyse en güzel ücretsiz programlardan bir tanesi.

Benim bildiğim bu program Windows kayıt defteri ile ilgili değil miydi ?

Onlar virüs değil, sadece birkaç yerdeki sorunları buluyor ki aslında sorun da değil pek.
Mesela kayıt defterine bakıyor, tarayıcı gizlilik ayarlarına bakıyor, güncelleme durumuna falan bakıyor vs.

Kesinlikle virüs değil zaten o program virus programı değil. İlla bu tür bir program kullancaksan Advanced SystemCare öneririm.

Boşuna saçmalamayın ve salih'in dediği gibi virüs değil sistem tweak aracıdır. Ayrıca bilmediğin tweak araçlarına güvenmeyin yüklemeyin. Bilmediğin ne varsa sil, virüsten yine kuşkulanıyorsan imzamda bulunan Kaspersky IS ile tarayabilirsin. Konu kilit.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı