Çözüldü Bilgisayarımda keylogger mı var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NivaHydrA

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç şüpheye kapıldım. Çünkü 2 hafta önce de bilgisayarıma keylogger girmişti şimdi de girdi mi?

Ekran Alıntısı.PNG

Diye kontrol etmek istemiştim CMD'ye "net user" yazdım ve bu çıktı. Ne yapmalıyım? Ya da bu bir virüs mü? (guest olan)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Keylogger ile alakası yok. Tamamen Sistemin PC Adı ve Kullanıcı Bilgilerini içeren bilgiyi net user komutuyla görmektesin. Gerekli görsel paylaşılmıştır.
Masaüstünden bilgisayarım kısmına giderekC:\Windows\System32 adlı klasörüne gidin. System32 klasörünün içinde eğer SystemDll32.exe veya SystemDll32.log dosyalarını varsa bilgisyarınızda keylogger var demektir.
CTRL+alt+Shift+X tuşlarına bastığınızda karşınıza bir şifre sorma ekranı çıkıyorsa büyük ihtimalle bilgisayarınızda keylogger vardır.
Klavyeden CTRL+alt+del tuşlarına basıp açılan panelden “işlemler” menüsüne gelin. Eğer Services.exe (varsa) karşısında “system” yerine admin vb. bir şey yazıyorsa keylogger vardır.

CMD ye girip komut satırına: netstat -an | find “:25” yazın. Enter yaptıktan sonra komut satırının altında boşluk oluşur ve yeni komut satırına geçerse keylogger bilgisayarınızda bulunmuyor demektir.

Dediklerinin hepsini yaptım bir şey olmadı ama sonda dediğin şeyi ya ben anlamadım ya da bilgisayar da keylogger var. Şöyle anlatayim netstat -an | find “:25” yazdım ve boşluk bırakıp.
Yeni satıra geçti?

Eki Görüntüle 1580946

Dediklerinin hepsini yaptım bir şey olmadı ama sonda dediğin şeyi ya ben anlamadım ya da bilgisayar da keylogger var. Şöyle anlatayim netstat -an | find “:25” yazdım ve boşluk bırakıp.
Yeni satıra geçti?

Eki Görüntüle 1580946

Pardon yanlış okumuşum teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı