Bilgisayarımda Trojan olup olmadığını nasıl anlarım?

Arda Türkcü

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, yakın zamanda bilgisayarımda trojan virüsü vardı, Kaspersky ile temizledim ve galiba hallettim fakat içimde hala kuşkular var. Denetim masasını açtığım zaman açtığım ilk saniye CPU %100 kullanılıyor olarak gözüküyor. Hemen ardından %20 seviyelerine düşüyor. Taramada virüs çıkmıyor fakat böyle olması içimdeki şüphelerin körüklenmesine neden oldu. Daha önce böyle bir vaka ile karşılaşmadığım için de cahil kaldım, yardımlarınızı bekliyorum. :)
İlk açtığımda %100, hemen sonra %20 seviyelerine dönüyor. Dediğim olay şu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi forumlar dilerim.

Görev yöneticisini açınca CPU'nun 100 olma sebebi görev yöneticisini açarken kendini hazırlıyor bittikten sonra normal kullanım oluyor CPU 100 olmuyor aslında.

Herkese selamlar, yakın zamanda bilgisayarımda trojan virüsü vardı, Kaspersky ile temizledim ve galiba hallettim fakat içimde hala kuşkular var. Denetim masasını açtığım zaman açtığım ilk saniye CPU %100 kullanılıyor olarak gözüküyor. Hemen ardından %20 seviyelerine düşüyor. Taramada virüs çıkmıyor fakat böyle olması içimdeki şüphelerin körüklenmesine neden oldu. Daha önce böyle bir vaka ile karşılaşmadığım için de cahil kaldım, yardımlarınızı bekliyorum. :)
ilk açtığımda %100, hemen sonra %20 seviyelerine dönüyor. Dediğim olay şu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi forumlar dilerim.

O bir şey değil aynı şey bende de oluyor ve yeni format attım. Herkezde oluyor galiba.

Vallahi kesin virüs var ya da yok diyemeyiz ama ben de görev yöneticisine girdiğimde bende de öyle oluyor yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Hocam normaldair ama siz yok ben şüphelendim derseniz önce format atın, sonra depolama disklerini çıkartın. Yeni depolama diskleri takın, bir daha format atın. Tertemiz.
Bu forumda ironiyi anlamayan s*flar var ya çok üzülüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı