Bilgisayarımda virüs mü var?

melihconnor

Centipat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Core™ i3-9100F
Anakart: Asus Prime H310M-F R2.0 Ram: 16GB 2 x G.Skill Ripjaws 8GB 2400MHz
Ekran Kartı: Inno3D GeForce GTX 1650 SUPER Twin X2 OC 4GB GDDR6
SSD: Crucial BX500 480GB 540MB-500MB/s 2.5" 3D Nand
HDD: Seagate ST2000DM006 2 Tb 3.5 7200 Rpm Barracuda
Kasa: DarkFlash 550 W Pollux Mesh Led Fanlı
Monitor: AOC 24 C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP VA FHD FreeSync Premium Curved Gaming
Meslek
Burger King Çalışanı \ Öğrenci
Herkese selam arkadaşlar. Bu 1 haftadır nedense kafama takıldı bilgisayarda virüs var mı yok mu diye bayağı taramalar yaptım. Kaspersky BitDefender Malwarebytes üzerinden taramalar yaptım ama sonuca rastlanılamadı diyor. Aklıma takılmasının sebebi ise USB disk Security diye bir program indirdim ve Windows ISO flash belleğimde autorun. İnf diye bir dosyayı tehdit olarak algıladı. Antivirüs programları bu dosyaya bir şey yok dedi bende araştırdım ve o dosya virsü değilmiş onu anladım. Yukarıdaki antivirüs programlarının sonucuna güvenebilir miyiz? Sizin de fikrinizi bekliyorum.

Herkese selam arkadaşlar. Bu 1 haftadır nedense kafama takıldı bilgisayarda virüs var mı yok mu diye bayağı taramalar yaptım. Kaspersky BitDefender Malwarebytes üzerinden taramalar yaptım ama sonuca rastlanılamadı diyor. Aklıma takılmasının sebebi ise USB disk Security diye bir program indirdim ve Windows ISO flash belleğimde autorun. İnf diye bir dosyayı tehdit olarak algıladı. Antivirüs programları bu dosyaya bir şey yok dedi bende araştırdım ve o dosya virsü değilmiş onu anladım. Yukarıdaki antivirüs programlarının sonucuna güvenebilir miyiz? Sizin de fikrinizi bekliyorum.
Evet güvenebilirsin ve sonuç çıkmadıysa büyük ihtimalle virüs flnda yoktur. Fakat içiniz rahat değilse format atmak kesin çözümdür.

Autorun.inf içine virüsler gizlenebiliyor. Bu yüzden potansiyel olarak istenmeyen olarak nitelendirmiş olabilir. Kaspersky, Malwarebytes gibi sağlam antivirüsler bulamıyorsa merak etmeyin bu arada. Virüs olsa bile bilgisayarınıza çok ağır hasar vermez. Siz USB Disk Security programına uymayın.

USB disk Security kullanmak yerine Lisanslı Kaspersky varsa USB taktığınız gibi otomatik taramaya geçiyor.

Autorun. İnf içine virüsler gizlenebiliyor. Bu yüzden potansiyel olarak istenmeyen olarak nitelendirmiş olabilir. Kaspersky, Malwarebytes gibi sağlam antivirüsler bulamıyorsa merak etmeyin bu arada. Virüs olsa bile bilgisayarınıza çok ağır hasar vermez. Siz USB Disk Security programına uymayın.

Hocam farbar recovery scan tool isimli bir uygulama var. Bunu ben indirmedim. Malwarebytes'in indirdiğinden şüpheliyim. VirusTotal sitesi 3 firma trojan olarak işaretlemiş. İndirme geçmişimde falana da yoktu. Kaspersky tekrar yükledim

Yavaş çalışabilir, bence bu bir sıkıntı değil. Ayrıca bence dediğiniz yanlış, çünkü bizim akıllı tahtada tarama anında bitti.
hocam hızlı taramadan bahsediyorsanız bende de anında bitiyor fakat tam tarama (ssd, hdd, rootkitler vs) sabah uyandım ve daha bitmemişti bile :/

Geri
Yukarı