Bilgisayarımda virüs mü var?

SyzGy

Centipat
Öncelikle merhabalar bilgisayara Cheat Engine 6.8.3 yuklerken birden Windows guvenliginden bildirim geldi kötü amaçlı yazılım algılandı diye. Girdim bu vardı düzelt falan tıkladım daha sonrasinda yukleme bitti tarama yaptım hiçbir şey bulmuyor ama koruma gecmisine girdigimde duzeltme tamamlanamadı durum başarısız diyor. Windows safety yukledim tarattim bir şey bulmadi. Malwarebytes yukledim o "pupoptional.exe" buldu onu kaldirdim Malwarebytes sildikten sonra baslangica "msascuil.exe" geldi. Tekrar Malwarebytes yukledim gitti sonra yeniden sildim geri geldi yeniden baslattim şu an yok ama burada hala koruma gecmisinde bu var dostlar. Yardim edin virus var mıdır? Nedir bu? Ve bir de etkilenen ogeleri bulup sildim resimdeki.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    62,5 KB · Görüntüleme: 149
Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ve hitmanpro ile taratabilirsiniz.

Merhaba ücretsiz Kaspersky etkili midir.

Dostlar çok sağ olun öncelikle siteden ban yedim cevap vs. yazamiyordum moderatör arkadaşlar kusura bakmasın o anki virüs heyecaniyla yazdım bundan sonra yazima dikkat edeceğim. Gelelim soruna format attım atarken de hatalarla karsilastım falan bayağı yorucu bir geceydi tekrardan sağ olun formati halletim bir sorun yok.

Geri
Yukarı