Bilgisayarımdaki virüs sisteme ne kadar zarar vermiştir?

Darth.Vader

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mustafar
Arkadaşlar ben dışarıda iken babam arkadaşını çağırmış ve Office programlarını indirmiş. Bunu yaparken virüsten korumayı etkisiz hale getirmiş, bende açtım ve tarama yaptım karşıma virüs çıktı hemen kaldırdım. Bilgisayarda başka virüs programı yok. Şimdi bu virüs ne kadar zarar vermiştir? Ve ne, neyin virüsü? @24099 @ArdaFRKN .

IMG-20201125-WA0026.jpg

IMG-20201125-WA0027.jpg

Oldukça yaygın olan bir Windows veya Microsoft Office korsan etkinleştirme programı. Nasıl bir zarar vereceğini bilmiyorum fakat ben temiz kurulum yapmayı tercih ederdim.

Arkadaşlar ben dışarıda iken babam arkadaşını çağırmış ve Office programlarını indirmiş. Bunu yaparken virüsten korumayı etkisiz hale getirmiş, bende açtım ve tarama yaptım karşıma virüs çıktı hemen kaldırdım. Bilgisayarda başka virüs programı yok. Şimdi bu virüs ne kadar zarar vermiştir? Ve ne, neyin virüsü? @24099 @ArdaFRKN .

Eki Görüntüle 750977

Eki Görüntüle 750978
Hocam KMS ile Windows etkinleştiriliyor, galiba Windows'u korsan kullanıyorsunuz. Kaspersky ve Malwarebytes ile taratıp çıkan virüsleri karantinaya alıp silin. PC'ye zarar vereceğini sanmıyorum.

Cezalıydım cevap veremedim. @ArdaFRKN evet Windows korsan çünkü orjinali 1400 TL. Kaspersky İnternet Security ile hızlı tarama, tam tarama son olarak da C ve D diskini tarattım, sorun yok idi. Malwarabytes indirdim tarattım o da bir şey bulamadı. Sanırım Windows gerçekten kaldırmış. @ArdaFRKN ve @24099 size sorularım var. Sistem bunu virüs olarak algıladı ortalama 30 dk çalıştı çok zarar vermiş midir? Bu ne yapıyor da sistem virüs alarak algıladı? Son olarak Kaspersky İnternet Security lisansiz sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler 🙂.

Son düzenleme:
Cezalıydım cevap veremedim. @ArdaFRKN evet Windows korsan çünkü orjinali 1400 TL. Kaspersky internet Security ile hızlı tarama, tam tarama son olarak da C ve D diskini tarattım, sorun yok idi. Malwarabytes indirdim tarattım o da bir şey bulamadı. Sanırım Windows gerçekten kaldırmış. @ArdaFRKN ve @24099 size sorularım var. Sistem bunu virüs olarak algıladı ortalama 30 dk çalıştı çok zarar vermiş midir? Bu ne yapıyor da sistem virüs alarak algıladı? Son olarak Kaspersky internet Security lisansiz sıkıntı olur mu? Şimdiden teşekkürler 🙂.

Hocam ben hacktoolların sisteme hiç zarar verdiğini görmedim. Crack Windows ile belki bilgileriniz çalınabilirdi. Sanırım Windows'u etkinleştirmek için veya ofis yazılımını etkinleştirmek için KMS bağlantısı kuruyor. Kaspersky Security Cloud'un 30 günlük deneme sürümü var onu yükle. Ayrıca antivirüs yükleme işlemine başlamadan önce bilgisayar kapanmasın otomatik onarıma girip zar zor çıkıyor.

Geri
Yukarı