Bilgisayarımdan Çıkan çızzz sesi

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı açtıktan sonra oyuna giriyorum 10 dkka oynuyorum sonra cızzzzz diye bir ses gelmeye başlıyor pcde. 2 gün önce başladı bu ses, bugün de oldu bu ses. Fakat çıktım, çıktıktan sonra pcde dolanırken de arada böyle ses çıkıp iniyordu. Bu cızzz sesi neden kaynaklanıyor ? Korkmaya başlıyorum. :(

Pcyi bu temmuzda toplattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana kalırsa ekran kartından veya PSU'dan geliyor olabilir. Bu iki bileşeni farklı bir sistemde test edebilir misin?

Yok, test etme imkanım yok. Yeni başladı daha bu ses. Şöyle bir ihtimal var ki pcyi 1 aydır temizlemiyorum. Güç kaynağının fanının orda toz oluşabiliyor. Acaba onlar yapabilir mi ?

Bu arada Desktop buradaki ekran kratı driverinden hangisini indirmem lazım ? Hangisi güncel ?

Peki bu hata neden kaynaklanıyordur ? Başka bir şey aklınıza geliyor mu ?

Sanırım donanımsal bir sorun. Fakat Windows 8 yükledikten sonra sorun çözülecek diye bir şey yok illaha. İlk önce sorunun ana kaynağını çözdükten sonra buna karar verilebilir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı