Bilgisayarımdan Çıkan çızzz sesi

Büyük bir ihtimalle ekran kartından geliyordur. Bende de eskiden Knight Online oynarken geliyordu. Bilgisayarın içini temizle. Fanları vs. ayrıca kabloları kontrol et.

Yapacağım şey kasadaki işlemci fanını , ekran kartını , PSU fanını ve kasa fanını çıkarıp temizlemek.Ancak nasıl çıkaracağım video linki atabilir misiniz acaba ?

Diğer bir ihtimal de HDD'den gelebilme olasılığı.Bu sesin oradan geldiğini nereden anlayacağım ?

Diğer bir ihtimal elektrik kaçağı.Bunun için fanları çıkardıktan sonra falan temizlerken parçalara bakıp kararma olmuş mu bakarım.

Bunları yaptıktan sonra eğer ses giderse , yani sorun çözülürse buraya yazarım çözülmezse de neler yaptığımı yazar yeni çözümler ararım.

Hass...... -128 derece ne layn?!? :D

PSU'dandır büyük ihtimalle ama diğer arkadaşların da dediği gibi kasayı açıp dinlemelisin.

BİOS güncelledim pes oynadım biraz ses gelmedi biraz daha deneyip elde ettiğim sonuçları yazacağım. Bios sürümüm eskiymiş.

-128 derece olması iyi mi kötü mü ? Bu arada temp3 nedir ?

- - - Güncellendi - - -

Ses yeniden gelmeye başladı. İşlemci oyun oynarken zaten 55 derece falan oluyor ama ekran kartı normal oluyordur. Bu ses çıkmaya başladığında baktım 53 derece falan oluyor yani artıyor.

Ses ya işlemci ya ekran kartından geliyor. Tozdan mı yoksa elektrik kaçağı tarzı bir şey olabilir mi bu kaldı sadece.

PSU'nun fanını elektrik süpürgesiyle aldın mı önceden? Ben bundan önceki bilgisayarıma yapmıştım ve dediğin ses ile karşılaşıyordum.

PSU'nun fanını elektrik süpürgesiyle aldın mı önceden? Ben bundan önceki bilgisayarıma yapmıştım ve dediğin ses ile karşılaşıyordum.

2 ay falan temizlememiştim. İşte bir anda ses çıkarmaya başladı. 2 ay önce saç kurutma makinesiyle temizlemişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı