Bilgisayarımdan mining yapılıyor olabilir mi?

ErenSIRMALI

Hectopat
Selam arkadaşlar, bilgisayarımda garip bir sorun var, sorunum ise şöyle:

Bilgisayarım boşta olduğu zaman zaman zaman anlık olarak fan sesi yükseliyor. Hangi programın bu duruma sebep olduğunu tespit etmek amacıyla Görev Yöneticisi'ni açtığımda, fan sesi anında kesiliyor. Bir denememde Görev Yöneticisi'ni arka planda açık bıraktığımda, bu duruma sebep olan iki farklı program olduğunu fark ettim. Bu programlar "System" ve "Visual Studio" gibi isimlere sahipti. Dosya konumlarına bakmak için faremi hareket ettirdiğimde programların anında kaybolduğunu ve tekrar fan sesinin kesildiğini gözlemledim (Bundan ötürü o ana ait SS alamıyorum). Bu durum, CPU kullanım oranımı %90'a kadar yükselttiği için bilgisayarımdan bir tür mining işlemi yapılıyor olabilir mi diye endişeleniyorum.
Not: Etki eder mi bilmiyorum ancak Windows'un kurulu olduğu "C" diskim ağzına kadar dolu, belki C diskinde bir şey okumaya çalışıyorken zorlanıyor olabilir?
Ek olarak: "Visual Studio?" yu yakalayamasamda System'i yakayabiliyorum ve bayağı Windows'un temelinde yatan bir şey gibi görünüyor bundan ötürü ek olarak SS'leri bırakıyorum.

Bu durumu normal mi yoksa önlem almam gereken bir durum mu olduğunu bilmiyorum
Her şey için şimdiden teşekkür ederim.

Gerekli mi bilmiyorum ama sistem özelliklerim;
  • Bilgisayarım Zotac onebox minipc ECM-73070C/53060C
  • Intel i5 10400.
  • 32 GB Vengeance laptop RAM.
  • 2 Adet Samsung 980 M.2 SSD.
  • HyperX model bilmiyorum SATA SSD (gerektiğinde bulabilirim)
  • Zotac RTX 3060.
  • Toshiba harici hard disk 1 TB
Anakart Zotac'ın özel üretim anakartı yani model bilmiyorum bulabileceğimi sanmıyorum

1697394745992.png

1697394773553.png

1697394814455.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı