Bilgisayarımdan palyaço sesleri çıkıyor

Bu olay yaklaşık 2 aydır var, geceleri bile çıkıyordu. Ben dışarıda bisikletli birisi kornaya basıp duruyor sanıyorum. Ankara'da hava geceleri 0'ın altına düşünce bilgisayarı dinleyeyim dedim. Daha sonra sabit diskimi forumda sordum herkese, iyi dedi. Kulaklık yokken ne duyayım? Bildiğin bilgisayarımdan çok nadiren korna sesi gibi cızırdama sesi çıkıyor. Bunu yazarken çıkmıyor mesela. HDD kendi ömrüne göre iyi, dışarıda da bisikletli birisi kornaya basıp durmayacağına göre bence sıkıntı var :)

Bu arada bazen küfür ediyordum, ne çok basıyor diye. :D :D

Dostum banzi buddy virüsünü incelemeni tavsiye ederim YouTube'da videoları var belki o olabilir silinmesi zor o bulaştıysa çöp olmuştur hard disk.

Sorunu buldum arkadaşlar. MSI Center üzerinden işlemci 50 derecenin altıdayken kasa fanlarını kapatıyordum. Az önce sanayideymiş gibi kapağı açtım dinledim falan derken bir şeyi fark ettim, fanlar ilk start verdiği an çıkıyor o ses. Fanları tek tek elimle durdurup denedim ama her türlü o ses çıkıyor.

Amazon üzerinden 1 slota 3 fan çoklayıcı aldım ve o şekilde kullanıyorum. Sorunun fan çoklayıcısıyla bence alakası yoktur. Şu an bulabildiğim en kolay çözüm fanları bir daha kapatmamak sanırım.

Sorunu buldum arkadaşlar. MSI Center üzerinden işlemci 50 derecenin altıdayken kasa fanlarını kapatıyordum. Az önce sanayideymiş gibi kapağı açtım dinledim falan derken bir şeyi fark ettim, fanlar ilk start verdiği an çıkıyor o ses. Fanları tek tek elimle durdurup denedim ama her türlü o ses çıkıyor.

Amazon üzerinden 1 slota 3 fan çoklayıcı aldım ve o şekilde kullanıyorum. Sorunun fan çoklayıcısıyla bence alakası yoktur. Şu an bulabildiğim en kolay çözüm fanları bir daha kapatmamak sanırım.

Sorunu bulduğunuza sevindimde çözüm bir tık komik geldi hocam :)

Geri
Yukarı