Bilgisayarımı 32 Bit'ten 64 Bit'e nasıl yükseltebilirim

• Konuyu başlatan xEviL
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

xEviL

Hectopat
Merhaba arkadaşlar benim laptopum 32 bit ama ben 64 bit yüklemek istiyorum, nedeni ise benim 6GB ram var ama sistem 32 bit olduğu için 3GB kullanıyor, nasıl 64 bite yükseltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

• Ram: 6GB
  • Windows 7 Ultimate
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 64 bit işletim sistemi kurmanız gerekir. Ya da windows 7 seviyorsanız onun 64 bit olan sürümünü kurmalısınız.

Teşekkür ederim arkadaşlar ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Ayrıntılı bir şekilde anlatı rmısınız. Bi de Berkan Özgan windows 7 benim pc. Windows 8 format atma değilmi o ?

- - - Güncellendi - - -

Yardımcı olucakmısınız. Acaba yardımcı olamiyacak iseniz bilgisayarcıya götürcem format attırcam, 64 bit yüklettircem adama. Ben bilmiyorum çünkü :(

Ben yükselttim, tüm oyunlarda 3-4 FPS düşüş oldu testlerde. Oyunlar 32 bit mimarisinde çalışıyor, bununla mı alakalı bilmiyorum?

(ben 2GB ram ve 32bit'ten 2GB ram ve 64bit'e geçtim)

İşlemciniz 64 bit'i destekliyorsa ; ki güncel bütün işlemciler destekliyor. Bilgisayarınıza 64 bit bir işletim sistemi yükleyerek 64 bit'e geçebilirsiniz. Sizinde farkettiğiniz gibi bu bir format işlemidir. 32 bit sistem yerine 64 bit işletim sistemi yüklemelisiniz. Buradan nasıl yapılacağını bulabilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

Ben yükselttim, tüm oyunlarda 3-4 FPS düşüş oldu testlerde. Oyunlar 32 bit mimarisinde çalışıyor, bununla mı alakalı bilmiyorum?

(ben 2GB ram ve 32bit'ten 2GB ram ve 64bit'e geçtim)

Seni yanlış yönlendirmek istemem ama yanlış hatırlamıyorsam 64 bit için önerilen ram miktarı 4 GB ve üstü olmalı, Sende bir araştır istersen daha düşük Ramler için kurmanın fayda sağlamayacağını hatırlıyorum.

Teşekkürler doku kardeşim çok yardımcı oldun :) ve Murat5 arkadaşım 64 bit sistem için önerilen ram miktarı 4gb dir seninki 2gb olduğu için oyunlarda ve bilgisayarda performansın düşmesi normaldir sen tekrardan 32 bit yap :)

Format işlemi için hali hazırda çok fazla anlatım olduğu için böyle bir link kullandım, kusura bakmayın ama biraz araştırma ve biraz cesaret ile gayet basit bir işlem artık format atmak. Size önerim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BU videodan yararlanarak yapmanız olur. Yukarıda berkan bey'de indirme bağlantıları hakkında bir link paylaşmış sanırım. Tahmin ettiğinizden daha basit olacaktır. Kolaylıklar dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim arkadaşlar ama nasıl kuracağımı bilmiyorum. Ayrıntılı bir şekilde anlatı rmısınız. Bi de Berkan Özgan windows 7 benim pc. Windows 8 format atma değilmi o ?

- - - Güncellendi - - -

Yardımcı olucakmısınız. Acaba yardımcı olamiyacak iseniz bilgisayarcıya götürcem format attırcam, 64 bit yüklettircem adama. Ben bilmiyorum çünkü :(

Burası ağlama duvarı ya da dilencilik yeri değil. Sana verilen linkte nasıl format atılacağına dair video rehber bile var. Video izlemekten bile acizsen bu foruma girme bile. Üç tane format videomuz var. Birinden birini izleyerek format atmayı öğrenebilirsin.

Ama eğer dişlerini bile annene fırçalatıyorsan bizim vaktimiz boşa harcama ve git o mahalle bakkalına parasını verip formatını arttır. Bu kafayla gittiğin sürece sen daha çoook kazık yersin evlat. İyi kazıklanmalar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı