Çözüldü Bilgisayarımla Yayın Açabilir Miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Karakaş

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıda özelliklerini belirttiğim PC'ye sahibim, rahat PUBG, GTA 5 gibi oyunlarda kasmadan 720P60FPS yayın açılır mı?

• Anakart: MSI Z370-A PRO Intel Z370.
  • İşlemci: Intel Core i5-8500 1151 3.0GHz 9MB.
  • Bellek: Corsair 8 GB 2400MHz.
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming X.
  • SSD: Corsair Force 240GB.

İnternet: 5Mbps upload.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RAM zaten bir tane daha alacağım 8 GB. O zaman bir sıkıntı çıkmaz mı diyorsunuz?
Sistemin gerçekten iyi bir sistem. Tek eksiğin bir tane 8GB RAM. Depolama da biraz az gibi ama senin tercihin tabi ki, SSD sonuna kadar dolu olmadığı sürece performans kaybı yaşamazsın.
Arkadaşlar aşağıda özelliklerini belirttiğim PC'ye sahibim, rahat PUBG, GTA 5 gibi oyunlarda kasmadan 720P60FPS yayın açılır mı?

• Anakart: MSI Z370-A PRO Intel Z370.
  • İşlemci: Intel Core i5-8500 1151 3.0GHz 9MB.
  • Bellek: Corsair 8 GB 2400MHz.
  • Ekran kartı: MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming X.
  • SSD: Corsair Force 240GB.

İnternet: 5Mbps upload.
Evet belirttiğin çözünürlükte açabilirsin. Ama işlemci yüksek gerektiren oyunlarda drop olucağı aşikar. Yayını x264'ten değil nvidia nvenc'ten ver. Ekran kartından vermen daha iyi olur.

8 GB RAM daha ekleyip ekran kartından rahat rahat yayın yapabilirsin. Benim izlediğim bir yayıncı GTX1060'dan yayın yapıyordu, sen 1070'den hayli hayli yaparsın. Sadece RAM yükseltmelisin.

Evet belirttiğin çözünürlükte açabilirsin. Ama işlemci yüksek gerektiren oyunlarda drop olucağı aşikar. Yayını X264'ten değil NVIDIA Nvenc'ten ver. Ekran kartından vermen daha iyi olur.

Yayın yapabilirsin fakat 8 GB RAM ile PUBG'yi drop yemeden oynayabileceğini düşünmüyorum.

8 GB RAM daha ekleyip ekran kartından rahat rahat yayın yapabilirsin. Benim izlediğim bir yayıncı GTX1060'dan yayın yapıyordu, sen 1070'den hayli hayli yaparsın. Sadece RAM yükseltmelisin.

Haklısınız, bende 3, 4 kere PUBG yayını yaptım, yayın ve benim oyunum paraşütte koşarken hem FPS düşüyor hem de oyunum drop yiyor. Ben ekran kartım yetersiz mi diye düşündüm ilk. RAM zaten bir tane daha alacağım 8 GB. O zaman bir sıkıntı çıkmaz mı diyosunuz?

RAM zaten bir tane daha alacağım 8 GB. O zaman bir sıkıntı çıkmaz mı diyorsunuz?
Sistemin gerçekten iyi bir sistem. Tek eksiğin bir tane 8GB RAM. Depolama da biraz az gibi ama senin tercihin tabi ki, SSD sonuna kadar dolu olmadığı sürece performans kaybı yaşamazsın.

Çözüm
RAM aldım mı bir tane daha sorun olmaz diyorsanız alacağım. Bir de işlemci yeterli mi?
RAM alırken aynı marka ve aynı özelliklerde RAM almaya dikkat edin. İşlemciniz gayet yeterli. Bazı kayıt ve yayın programları işlemci bazıları ekran kartı kullanır. Her türlü sizin bilgisayarınız yayın açarken zorlanmayacaktır. Hatta internetinizin upload hızı yeterli olsaydı rahatlıkla 1080P 60FPS yayın açabilirdiniz.

RAM alırken aynı marka ve aynı özelliklerde RAM almaya dikkat edin. İşlemciniz gayet yeterli. Bazı kayıt ve yayın programları işlemci bazıları ekran kartı kullanır. Her türlü sizin bilgisayarınız yayın açarken zorlanmayacaktır. Hatta internetinizin upload hızı yeterli olsaydı rahatlıkla 1080P 60FPS yayın açabilirdiniz.

Evet bende zaten yakın zamanda internetimi yükseltmeyi düşünüyorum 8 uploud civarina. RAM olarak ta bunu aldım. Bende olan 8 GB 2400 MHz olan RAM'i kullanamayacağım ama olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı