Bilgisayarın Açıldıktan 1-2 Saniye Sonra Kapanması

Mertcetinnn

Hectopat
Yeni bir PC topladım. Fakat bilgisayarın güç tuşuna bastığımda bilgisiyar 1-2 saniye sonra tüm faaliyetlerini durdurup yeniden çalışıyor. Bazen bu 2 kere tekrarlanıyor. Bazen kapattıktan sonra çok süre geçmezse kapanmadan direk açılıyor. Bunun sebebi ne olabilir? RAM'in doğru takılmadığı, elektrostatik yük ve kuzey köprüsü bağlantısı gibi bir şeyler duydum. RAM BIOS ekranında doğru takılmış gibi duruyor. Ekran kartı takmadan onboard kullanıyorum zaten şimdilik.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci soğutucusu ve termal macunu doğru şekilde olduğuna emin olmanız lazım önce.

Daha sonra ramler ile alakalı problem olabilir ramleri tek tek deneyerek denemelisiniz.

Bilgisayara ne kadar USB kablo bağlıysa çıkar, öyle aç. Aynısı kuzenimin başına geldi böyle çözdük.
Bilgisiyarı her açtığımda tüm kabloları çıkarmam mı gerek yani ? ^^
İşlemci soğutucusu ve termal macunu doğru şekilde olduğuna emin olmanız lazım önce.

Daha sonra ramler ile alakalı problem olabilir ramleri tek tek deneyerek denemelisiniz.
Peki BİOS ekranından iki RAM da görünüyor hızları ve boyutları. Yine de yanlış olma ihtimali var mıdır?

Bilgisiyarı her açtığımda tüm kabloları çıkarmam mı gerek yani ? ^^

Bilgisayarı açmadan önce mouse ve klavye dahil bütün USB leri çıkar

Peki BİOS ekranından iki RAM da görünüyor hızları ve boyutları. Yine de yanlış olma ihtimali var mıdır?
Onlar aynı mı?
Bilgisayarı açmadan önce mouse ve klavye dahil bütün USB leri çıkar.

Son düzenleme:
Biosa girebiliyorsanız işlemci sıcaklığı ne kadar bakabilirmisiniz.

Normal ise bios ayarlarını default seçeneği seçerek tekrar açın.

Sanırım windows kurulumu yapmadınız daha.

PC açma düğmesi basık kalıyor olabilir mi

Biosa girebiliyorsanız işlemci sıcaklığı ne kadar bakabilirmisiniz.

Normal ise bios ayarlarını default seçeneği seçerek tekrar açın.

Sanırım windows kurulumu yapmadınız daha.

PC açma düğmesi basık kalıyor olabilir mi
Sıcaklık 35 derece gösteriyor. Default yaptıktan sonra da aynı sorun devam ediyor. Aldığım yer windows kurulumu yapmış

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı