Bilgisayarın açılışta siyah ekranda kalması ve bip sesi gelmesi

Burkay05

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım bundan uzun zaman önce birden bozuldu ve açmaya çalıştığımda bir uzun iki kısa bip sesi gelmeye başladı. Daha önce de böyle bir sorunla karşılaşmıştım, o zaman RAM yanmıştı, bu sefer de öyledir diye bir RAM aldım. RAM'i takmayınca yine bir uzun iki kısa bip sesi geliyor. RAM'i takımca ise ses kesiliyor ama normalde bir kere bip sesinin gelip açılması gerekirken hiç ses gelmiyor ve ekran siyah kalıyor. Yaklaşık beş aydır bilgisayarı kullanamıyorum lütfen yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım bundan uzun zaman önce birden bozuldu ve açmaya çalıştığımda bir uzun iki kısa bip sesi gelmeye başladı. Daha önce de böyle bir sorunla karşılaşmıştım, o zaman RAM yanmıştı, bu sefer de öyledir diye bir RAM aldım. RAM'i takmayınca yine bir uzun iki kısa bip sesi geliyor. RAM'i takımca ise ses kesiliyor ama normalde bir kere bip sesinin gelip açılması gerekirken hiç ses gelmiyor ve ekran siyah kalıyor. Yaklaşık beş aydır bilgisayarı kullanamıyorum lütfen yardımcı olun.
Siyah ekran geldiği zaman ctrl alt delete yaptığın zaman ekran geliyor mu görev yöneticisi felan.

1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası. İnternette sesli bios hataları diye aratırsan bulabilirsin..

Ekran kartını kontrol ettiniz mi? Onboard bağlantıda da ekrana görüntü gelmiyor mu?
Sorun ekran kartı değil. Evde sağlam ekran kartı vardı, yine aynı. Onboard da denedim yani. Aslında asıl sorun açılırken bip sesinin gelmeyip ekranın hiç açılmaması.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı