Bilgisayarın Açılmaması

Anwisdom

Hectopat
Bugün yeni bir PSU aldım ve taktım fakat anakarta pinleri bağladım, harddiske pinleri bağladım, power tuşunun altınfaki yere pinleri bağladım (sanırım CD kutusunun olduğu yer.), anakartın pinlerini de harddiske power tuşunun altındaki yere bağladım. Power tuşundan gelen anakarta bağlı yerlere hiç dokunmadım. Bilgisayar güç tuşuna bastığımda fanlar dönüyor fakat normalde olan mavi renk yanmıyor tuştan ve ben elimi çekince fanlarda duruyor. Sebep ne olabilir sizce, yardım ederseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
elinizi bastıktan sonra bilgisayarınız kapanıyorsa PSU yu takarken Power tuşlarında bir oynama olabilir iyi bak.birde PSU yu aynı şekilde eski PSU nuzu takın eski PSU da çalışıyorsa yeni aldığınız PSU ya Gücü az geliyor yada bir hasar var

elinizi bastıktan sonra bilgisayarınız kapanıyorsa PSU yu takarken Power tuşlarında bir oynama olabilir iyi bak.birde PSU yu aynı şekilde eski PSU nuzu takın eski PSU da çalışıyorsa yeni aldığınız PSU ya Gücü az geliyor yada bir hasar var
Biraz kurcaladım ve şimdi basıyorum tuşa tüm fanlar dönüyor çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyoe. Power tuşu hep mavi olması gerekirken yanıp sönüyor. Eski PSU ilede denedim aynı şey oluyor.

Ekran kartının güç kablosunu vb kontrol ettınmı
sanırım bir kısa devre var.çünki siz elinizi çektiğiniz anda kapanıyorsa demekki bir kablo yerine oturmamış olabilir tüm soketlerı konrol et anakartta boş bir soket varmı bir bak
veya toz kaçmışda olabilir

Ekran kartının güç kablosunu vb kontrol ettınmı
sanırım bir kısa devre var.çünki siz elinizi çektiğiniz anda kapanıyorsa demekki bir kablo yerine oturmamış olabilir tüm soketlerı konrol et anakartta boş bir soket varmı bir bak
veya toz kaçmışda olabilir
Artık bastığım anda çalışıyor fakat power tuşundaki ışık yanıp sönüyor ve ekrana görüntü alamıyorum.

Pc kapalıyken ekran kartını çıkarıp OnBoard İle görüntü almayı dene
OnBoard dediğimiz şey anakartın ekran kartı gıbı bırsey

Benim de başıma böyle bir şey gelmişti büyük ihtimalle sende de aynı sorun var bir yerde kısa devre var benim anakartin ram slotu yanmıştı tabi birde ram sonra hem anakart hemde ram alıp sorunu çözdüm.

Evet Power tuşundaki ışık kapanıp açılıyorsa bu sistemde bir sıkıntı(KISA DEVRE)anlamına geliyor olabilir.Ekran kartının İşlemcinin fanları çalışıyormu vede işlemcinin işiği yanıyormu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı