Çözüldü Bilgisayarın adaptörü şarj etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OTUNBİR

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 5 saat önce bilgisayarım şarj oluyordu ama bir anda şarj olmamaya başladı. Adaptör kablosunda sadece bir tane çizik var onunda zarar edeceğini düşünmüyorum acaba sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir teknik servise danışın.

Param olsaydı keşke hepsini SSD'ye verdim ve şu anda laptop açılmıyor şansa bak.

Param olsaydı keşke hepsini SSD'ye verdim ve şu anda laptop açılmıyor şansa bak.

Sorun yanlış adaptör almamdan dolayıymış. Herkese çok teşekkürler bana bu zamana kadar yardım ettikleri için. Konu çözülmüş olarak işaretlenebilir sorun çözüldü.
Bataryanız bozulmuş olabilir. Bir tane çizik eğer çok derin değilse ve kablolara zarar vermediyse sorun yaratmaz.

Yeni kablo aldım şimdi ama gene olmuyor. Bu sefer de güç olmadığu için açılmıyor. Bataryam garantisi 1 yıl var yeni aldım neden böyle bir şey yaptı sorunu bulan var mı?

Yeni kablo aldım şimdi ama gene olmuyor. Bu sefer de güç olmadığu için açılmıyor. Bataryam garantisi 1 yıl var yeni aldım neden böyle bir şey yaptı sorunu bulan var mı?
Garantisi varsa garantiye göndermek en sağlıklısı olur. Batarya bozulmuş olabilir, eski kabloyu takınca şarj alıyor mu? Cihaz içerisinden bir arıza da olabilir, anakart kaynaklı vs.

Garantisi varsa garantiye göndermek en sağlıklısı olur. Batarya bozulmuş olabilir, eski kabloyu takınca şarj alıyor mu? Cihaz içerisinden bir arıza da olabilir, anakart kaynaklı vs.

Yarın RAM'leri temizlemeyi deneyeceğim diğer forumda bana RAM'leri kolonya ile temizle demişlerdi peki bu mantıklı mı sence.

Hayır, uyumlu olmaz yüksek ihtimal.

Şimdi baktım bilgisayarın ne şarj ışığı yanıyor ne de açılıyor bilgisayar modeli ASUS X553m.
20240415_143048.jpg

Geri
Yukarı