Bilgisayarın ağır çalışması ve oyunlarda FPS düşüşü

Vesselam13

Hectopat
Daha fazla  
Son iki gündür masaüstü bilgisayarımda bir yavaşlama var. Oyunlara girdiğim zaman da normalde 100-150 FPS aldığım oyundan 10-20 FPS alır oldum ama bazen düzelir gibi oluyor, tam oldu diyorum yine aynı. Sizce neden oluyor olabilir, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alırken hangisiyle uyumlu olduğu yazar. 1150 pin sizin işlemci. Bu sebeple soğutucuda da 1150 yazar. Mesela aşağıdaki soğutucuda yazıyor. İntel stok fanları bu işlemciyle uyumlu. Çoğu fan da uyumlu olur.

Alırken hangisiyle uyumlu olduğu yazar. 1150 pin sizin işlemci. Bu sebeple soğutucuda da 1150 yazar. Mesela aşağıdaki soğutucuda yazıyor. İntel stok fanları bu işlemciyle uyumlu. Çoğu fan da uyumlu olur.

Çok teşekkür ederim.
Çok teşekkür ederim.
Bilgisayarı 1 saat açık bıraktım fan kendiliğinden 3 4 kere çalışıp duruyor. Acaba bios tan mı bir şey yapmam gerek yoksa yeni fan mi alayim?
İşlemci sıcaklığı aşırı yüksek. Termal macunu bitmiş olabilir. Termal macun ile sorunu çözersin. İşlemci fanı da yerinden çıkmış olabilir.
Hocam bilgisayarı 1 saat açık bıraktım fan ara ara çalışıp duruyor. Bu durumda ne yapabilirim?

Hocam fan çalışıyor onu halletim ama sıcaklık halen 100° de gidip geliyor. Neden olabilir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı