Bilgisayarın altına silgi koymak zarar verir mi?

EmreTownley

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: 16GB Ekran Kartı: İntel Arc A750 LE 8GB İşlemci: İntel Core i3 12100f
Laptopun 4 tarafına silgi koydum altındaki fan ızgarası açılsın ve sıcaklık düssün diye ve düştü ama sorum şu. Bunun laptopa bir zararı olabilir mi sonuçta ortası boş kalıyor havada kalıyor yani. Bir problem olur mu?

Laptopun 4 tarafına silgi koydum altındaki fan ızgarası açılsın ve sıcaklık düssün diye ve düştü ama sorum şu. Bunun laptopa bir zararı olabilir mi sonuçta ortası boş kalıyor havada kalıyor yani. Bir problem olur mu?

Bende soğutucu var, o bile çok çok az soğutma sağlarken silgi falan pek işe yaramaz. Ucuz yollu da olsa bir soğutucu alın, ayaklı olmasına dikkat edin, ayakları kaldırıp fanları açınca bir nebze olsun işe yarıyor ama silgi hiçbir işe yaramaz. Bir de orta kısım havada kalacağı için bir şey çarpsa yamlmaya kadar gidebilir.

Problem olmaz bence. Çünkü altta ki ızgara açıkta kalınca daha rahat hava almasını sağlar.

Ortası havada kalınca tam olarak ne oluyor ki?
Havalandırma delikleri direkt yüzeye temas etmek yerine hava alabileceği açıklık oluşur. Zararı olmaz hatta aksine hava alması daha sağlıklı.

Pc için herhangi bir sorun olmaz. Ancak fazla ısınırsa silgi kasaya yapışabilir. Tabii bu kadar ısınma olacağını sanmıyorum :)

Geri
Yukarı