Bilgisayarın aniden ekranı gidiyor

ali545452

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarımda son 3-4 haftadan beri bir sorunla karşı karşıyayım oyun oynarken aniden ekran gidiyor. Mesela arakada Discord açık oyunun ve karşı tarafın sesi geliyor ama benim karşı tarafa gitmiyor. Ekran kartının fanı da duruyor. Bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama yine de DDU ile sürücünüzü kaldırıp güncel sürücü ile deneyin. Ekran kartınız ısındığından kaynaklıda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Termal ve fan bakımlarını yapın. (Garantisi var ise fan sökmeden sadece hava tutarak yapın. Bazı firmalar fan söküldüğü taktirde garanti dışı bırakabiliyor.)

Sürücü kaynaklı olduğunu sanmıyorum ama yine de DDU ile sürücünüzü kaldırıp güncel sürücü ile deneyin. Ekran kartınız ısındığından kaynaklıda bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Termal ve fan bakımlarını yapın. (Garantisi var ise fan sökmeden sadece hava tutarak yapın. Bazı firmalar fan söküldüğü taktirde garanti dışı bırakabiliyor.)
Ya termal bakımını yapıcak imkanım yok ama bilgisayara üçüncü farklı işletim sistemi kuruşum. Ya DVI VGA dönüştürücüm ve yüksek ihtimal vga kablomda bozuk ama bundan kaynaklı olabilir mi? Oynayınca falan gelmiyor ama hiçbir şekilde. Normal koşullardada ekran gidip geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı