Bilgisayarın aniden kendi kendine kapanması

Kypie

Hectopat
Merhaba.
Size sormak istediğim bir şey var benim son zamanlarda birkaç gün içinde olan bir sorunum bu. Bilgisayarda oturuyorum internette falan geziniyorum bir anda 5 dakikada bir kapatılıyor yazıp kapanıyor. Yani ben de anlamadım. Bilgisayarım Masaüstü Windows 7. Ben virus girdiğinden şüpheleniyorum bi yardım eder misiniz ?

Isı, yetersiz voltaj.. Herhangi bir şey olabilir. PSU modelinizi belirtin ve de ısı değerleriniz ne durumda onu da gösterebilirseniz iyi olur.

Isı, yetersiz voltaj.. Herhangi bir şey olabilir. PSU modelinizi belirtin ve de ısı değerleriniz ne durumda onu da gösterebilirseniz iyi olur.
PSU'yu yeni değiştirdim sıfır taktım. Ondan olduğunu sanmıyorum. Bilgisayar kapatma virüsü bulaşmış olabilir mi diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Kypie Sen yine de belirt bak kendin diyorsun yeni almışsın; belki de PSU da sorun olabilir. PSU model ve ISI değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz.

Bende de olmuştu bu sorun, nedeni kasanın içinde acayip toz vardı. Temizledim, sonra da bir format ile düzeldi.

CoreTemp gibi bir programı indirip ısı değerlerini takip edin 90 derece ve üstünde geziniyorsa muhtemelen kapanma sebebi budur. Termal macunu yenileyip tekrar kontrol edin. Isı düşmezse işlemci soğutucusunu değiştirin. Son olarak biostan herhangi bir overclock voltaj arttırma gibi işlem var mı kontrol edin.

@Kypie Sen yine de belirt bak kendin diyorsun yeni almışsın; belki de PSU da sorun olabilir. PSU model ve ISI değerlerini paylaşırsan yardımcı olabiliriz.
PSU modelim casper. Resmi bu:

casper PSU.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı