Bilgisayarın bakımları yapılıp termal macunu yenilenirse performans artar mı?

noah6

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Sandisk 500gb m.2 ssd
Ekran kartı
Rx5500xt nitro + oc 8gb
Anakart
Gigabyte b450m
İşlemci
Ryzen 5 2600x
Bilgisayarımı alalı 3-4 yıl oldu ve şu ana kadar hiç temizlemedim, termal macun yenilemedim.
Termal macununu yeniletip kasayı temizletirsem performansta güzel bir artış olur mu? Lost Ark gibi oyunlarda 2200 RPM'de PC 60-65 derecede. Bunda da düşüş olur mu?

Bilgisayarımı alalı 3-4 yıl oldu ve şu ana kadar hiç temizlemedim, termal macun yenilemedim.
Termal macununu yeniletip kasayı temizletirsem performansta güzel bir artış olur mu? Lost Ark gibi oyunlarda 2200 RPM'de PC 60-65 derecede. Bunda da düşüş olur mu?

Kesinllikle bir artış olur. Benim termal macunu yenilemeden önce boşta 100 dereceydi. Yeniledikten sonra 35 derecelere düştü.

Temizlenip macunu yenilersen elbette sıcaklık düşeceğinden dolayı eğer varsa kasma donmalar azalacak veya sona erecektir ve de FPS azıcık bile olsa artacaktır.

Öncelikle termal macunu dandik bir marka seçmeyin ayrıca çok fazla bir fark beklemeyin işlemcinizin sıcaklık değerli normal termal macun yenilemesinden sonra 55 derecelerde gezinir yüksek ihtimal termal macunu az yahut fazla sürmemeye de özen gösterirseniz iyi olur.
Kasa çok tozlu değilse temizlemeye pek gerek yok yapabiliyorsanız fanları yağlayın bu sayede fan sesi varsa azalmış olur.

Öncelikle termal macunu dandik bir marka seçmeyin ayrıca çok fazla bir fark beklemeyin işlemcinizin sıcaklık değerli normal termal macun yenilemesinden sonra 55 derecelerde gezinir yüksek ihtimal termal macunu az yahut fazla sürmemeye de özen gösterirseniz iyi olur.
Kasa çok tozlu değilse temizlemeye pek gerek yok yapabiliyorsanız fanları yağlayın bu sayede fan sesi varsa azalmış olur.

Termal macunu ben yebilemeyeceğim bilgisayarcıya götürüp termal macunu yenilemesini ve kasatı temizlemesini isteyeceğim ekstra söylemem gereken bir şey var mı bilgisayarcıya

Geri
Yukarı