Bilgisayarın Bios Ekranında Takılması

xcxc

Hectopat
Arkadaşlar laptop'uma Windows 7 format atarken bilgisayarınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır yazısı geldi. Daha sonra bilgisayar yeniden başlatıldı ve bios ekranı geldi. Ama bios ekranında takılıp kaldı. F2 ve F8 tuşlarına basınca bile hiç bir etki etmedi. Hard diskten şüphelenip, arkadaşımın laptop'unda denedim. Sağlam çıktı. Sizce sorun nedir?

Lütfen HDD'nin SATA kablosunu değiştirip öyle deneyiniz. Mesela benim eski kasadaki 2. taktığım 160GB'lık diskin SATA kablosu arızalanmıştı. Diski bir görüp bir görmüyordu. En son BIOS ve Win 7/8 Boot ederken takılıp kalıyordu.

BIOS'un başlarken denetlediği tüm donanımları gösteren bir menü var. Bu menünün aynısı BIOS Ekranına girerken de geliyor. Orada dikket et bakalım "SATA Detecting Devices" altında çok fazla bekliyor mu ? Veya başka bir yerde çok fazla bekliyor mu ?

SATA kablosunu değiştirdim. Sonuç yine aynı. Yalnızca HDD'yi çıkartınca BIOS ekranını geçebiliyorum. Anlaşılan servis yolu gözüktü.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı