Bilgisayarın Boot bölümünü silindi

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Büyük bir sorun ile karşı karşıyayım farkında olmadan Windows Boot eden bölümü sildim diskte Windows olmasına rağmen Boot etmiyor.
Bu konuda ne yapabilirim? PC açılmıyor şu an bu Boot bölümünü tekrardan oluşturabilmem mümkün mü?
SSD'ye tekrardan format atayım dedim format USB oluşturamadım Windows ana ana sayfasından indirdiğim araç taktığım USB'yi gördmüyor.

Bu denediğim PC Win 7 ondan mı olmuyor bilmiyorum ama şu an hiçbir şey yapamıyorum.
Bu konuda ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not hard diskte halihazırda Boot eden bölüm duruyor sadece içi boş.

Bilgisayar: HP 15-AC002nt

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayardan HDD'leri köprüleme yaparak ondaki Boot'u kendi Boot içerisine atıp açmayı deneyebilirsin.

Format USB'leri her USB de olmuyor. Boyutu çok büyük olmasın ve başka USB varsa onda hazırlamayı deneyin.

Cevabınız için teşekkürler bilgisayardaki SSD bu kullandığım PC bağladım Boot etmedi bu PC Win 7 nasıl ayrıntılı anlatabilir misiniz ilkez başıma böyle bir şey geldi.
Şunu yapabilirmyim bu kulandığım bu eski bir bilgisayar bu bilgisayardaki Boot bölümünü kulandıgım SSD clonlasam olur mu?

ve korkarım ki uefi de silindi gibi

Eğer Win 7 Boot'unu Windows 10'a atacaksanız olmaz. Zaten Windows 7 100 MB Boot bölümü ayırıyor Windows 10 ise 500 MB.

Hangi sistem açılmıyorsa o sistemin Boot'unu bulup oraya klonlayın derim.

HP'nin Boot eme bölümünü bulama gerekcek ardında hard diski bu PC bağlayıp clon yapmam yeterli sanırım üstüne EFI bölümünü içine açınca BIOS Update ve birkaç dosyayla birlikte bir EFI bölümü daha vardı sanırım hepsini bulmama gerekecek.
Bir de şunu da açıklayım normalde benim PC 2 tane disk var biri SSD diğeri HDD ben HDD'ye macOS kurdum ama ne yazık ki PC Boot eden bölüm HDD içinde olduğunu bilmiyordum durum bu olunca EFI bölümünü güncelledim yani EFI'yi kökten sildim tabii MacOS'un EFI ile birlikte Windows'un da EFI bölümü yok ettik sonra geri atayım derken de yer yok diiyp atmadı hazar bir şey olmaz deyip sistemi yeniden başlatınca olan oldu.
Nafile Boot'u bulamadık ISO'yu Rufus ile usn yazayım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı