Bilgisayarin durduk yere kapanması

xtrax

Kilopat
Daha fazla  
Dün akşam saatlerinde Steam'da arkadaşıma mesaj yazarken bilgisayar birden kapandı. Ama normal kapanma değil. Güç kesilmesi gibi kapanıyor. Sonra biraz bekleyip açtım ama iki kere açılırken kapandı. Şimdi de açınca 5-10 dk Arasında kapanıyor. Işlemci sıcaklığı boşta 25 derece. Ben PSU da sorun olabileceğini düşündüm. Sizin görüşleriniz neler ? PSU Nagas 500 W 370 W güc veriyor. Eskiden ben yokken bilgisayarciya taktirmislar. Değiştirecekim şimdi bu sorun oldu. Sorun PSU da mı sizce?

Voltaj kesiyor olabilir. Benim PSU da öyleydi bir açtık işlemci 4 pin güç kablosunu simsiyah olmuş anakartıda koparmış birazcık Allah'a şükür şuan bir şeyi yok anakartımın. İşlemci 4 pin kablosunu çıkarıp inceleyin. Veya bütün kabloları söküp hepsinin ucunu tek tek inceleyin.

Yani donanımsal sorun diyorsunuz. Yazılımsal değil.

Windows'ta bir sorun yok yani.

Işlemci 4 pin bağlantısına baktım. Tertemiz. PSU'nun fişe bağlanan kablosunu değiştirdim. Şuan çalışıyor. Nereye bakmam gerek olay günlüğünde. Eski kablonun içi tozluydu çok. 5 yıllık kablo. Yeni içi altın gibi parlayan kablo taktım :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı