Çözüldü Bilgisayarın ekranı bir anda kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ali545452

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarımda bir problem var. Kullanırken bir anda ekranı gidiyor. Ama arkada sesler geliyor. Ekran kartının fanı falan duruyor. Önceden oyun oynarken falan oluyordu fakat şimdi video bile izleyemiyorum. Anakartta mı bir problem var diye düşünmeye başladım. Sizce neden olabilir?

Anakart modelim: ASRock G41C-GS

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet sorun PSU büyük ihtimalle. Hem yetersiz hem de eski olduğu için artık sağlıksızdır.
İkinci el de olsa 400W civarı bir PSU lazım.
Garantisi bitmediyse garantiye yollayın.

Güç kaynağı ya da ekran kartı kaynaklı bir sorun büyük ihtimalle. Eğer ki ekran kartının durduğundan eminseniz kablolarda veya monitörde bir sorun yoktur diye tahmin ediyorum. Ekran kartı driverınızı display driver uninstaller programı ile kaldırıp tekrardan yükleyebilirsiniz. Sorun driver kaynaklı ise bu şekilde çözülecektir. Video izlerken bile kapanma oluyorsa diğer parçalarda sorun olma ihtimali daha düşük gibi geliyor.

Hocam peki PSU'nun gücü yetmiyor olabilir mi 250W PSU var.

Sistem özellikleri ne tam olarak?

Son düzenleme:
R7 240 2 GB.
6 GB DDR3 RAM.
Intel Core2 Quad Q8200.
120GB SSD.
1TB HDD.
Ekran kartı ve CPU zaten 200 watt ediyor, tam olarak bir şey diyemem ama belki PSU'dan olabilir. Diğer arkadaşların görüşünü almak lazım.

@izmirkartali

Evet sorun PSU büyük ihtimalle. Hem yetersiz hem de eski olduğu için artık sağlıksızdır.
İkinci el de olsa 400W civarı bir PSU lazım.

Hocam öncelikle ilgileriniz için çok teşekkür ediyorum arkadaşımın eski bilgisayarından çıkma 230W bir PSU vardı onu taktım sanırım düzeldi. Eski PSU zaten priz giriş yeri falan nasıl olmuşsa paslanmış eskimişti bayağı.

Yeni konular

Geri
Yukarı