Bilgisayarın fanları çalışıyor ama açılmıyor

neojun

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Cl15 8x8 16 GB 2400 MHz RAM
SSD veya HDD modeli
James donkey 250 GB SSD / 1 TB normal HDD
Ekran kartı
1660 Ti
Anakart
ASUS ROG B450F Gaming
İşlemci
3600xt
Selamlar herkese her ay rutin olarak bilgisayarın içini açar ve temizlerim bunu yıllardır yaparım fakat bugün bilgisayarı taktım fanlar falan aşırı hızlı çalışıyor hiçbir şekilde durmuyor ama ne görüntü geliyor ne klavyeye güç geliyor pili çıkarıp falan taktım işlemci ayaklarına baktım RAM'leri söküp başka sokete taktım ama çözüm bulamadım yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloları söktüm açmayı denedim açılmadı tekrar taktım açmayı denedim yine açılmadı sorunun neden kaynaklandığını anlasam açılmasa bile içim rahatlıcak ya

Buzzerdan ses gelmiyor ama şu an bir şey fark ettim dımm_b1 var orası yanıyor normalde yanıyor muydu hiç hatırlamıyorum.

Evet şöyle bir şey yanıyor ama ne anlama geldiğini bilmiyorum önceden de yanıyor muydu hatırlamıyorum bile.
Eğer sabit olarak yanıyorsa B1 RAM portu için:

-RAM slota tam oturmadığı için temassızlık olabilir.
-RAM ve slot arasında pislik vs. den ötürü temassızlık olabilir.
-RAM Slotu veya RAM bozuk olabilir.

RAM'i slottan çıkartın, kuru bir bez ile iyice temizleyin, RAM slotunun içinde toz varsa dışarı çıkması için dikkatlice üfleyin veya slota zarar vermeden dikkatlice bir bez ile içini temizleyebilirsiniz, sonrasında RAM'i slota klipsleri açıp çentiği hizalayıp "klik" sesi gelecek şekilde dikkatlice bastırıp oturtun. Eğer düzelmezse başka bir portta deneyin ve eğer o portta da düzelmezse RAM'leri tek tek deneyin.

Selamlar herkese her ay rutin olarak bilgisayarın içini açar ve temizlerim bunu yıllardır yaparım fakat bugün bilgisayarı taktım fanlar falan aşırı hızlı çalışıyor hiçbir şekilde durmuyor ama ne görüntü geliyor ne klavyeye güç geliyor pili çıkarıp falan taktım işlemci ayaklarına baktım RAM'leri söküp başka sokete taktım ama çözüm bulamadım yardımcı olabilecek var mı?

Hocam buzzerden ses geliyor mu?

Anakart üzerinde hata tespiti için Q-LED ledleri olması lazım o ledlerin durumu ile hata tespit edilebilir. Genelde anakartın sağ üst tarafında olur.

Ben daha önce benzer bir durum yaşamıştım, ekran kartı fanlarından biri normal biri yavaş dönüyordu meğer RAM slota tam oturmamış oturtunca bilgisayar açılmıştı.

SSD ve HDD'nin kablolarını sök.

Hocam buzzerden ses geliyor mu?

Kabloları söktüm açmayı denedim açılmadı tekrar taktım açmayı denedim yine açılmadı sorunun neden kaynaklandığını anlasam açılmasa bile içim rahatlıcak ya

Buzzerdan ses gelmiyor ama şu an bir şey fark ettim dımm_b1 var orası yanıyor normalde yanıyor muydu hiç hatırlamıyorum.
Anakart üzerinde hata tespiti için Q-LED LED'leri olması lazım o LED'lerin durumu ile hata tespit edilebilir. Genelde anakartın sağ üst tarafında olur.

Ben daha önce benzer bir durum yaşamıştım, ekran kartı fanlarından biri normal biri yavaş dönüyordu meğer RAM slota tam oturmamış oturtunca bilgisayar açılmıştı.

Evet şöyle bir şey yanıyor ama ne anlama geldiğini bilmiyorum önceden de yanıyor muydu hatırlamıyorum bile.

Dosya Ekleri

• B0FB5536-6C85-4BB2-8F6A-0D8FAAB8425C.jpeg
    B0FB5536-6C85-4BB2-8F6A-0D8FAAB8425C.jpeg
    224,3 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı