Bilgisayarın fanları dönüyor ama görüntü gelmiyor

Eternal1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dün akşam bilgisayarımı açmayı denediğimde bilgisayar çalışıyordu ama görüntü gelmiyordu (fanlar ışıklar vs. her şey çalışıyor) bugün parçaları tek tek test ettim aşağıda izlediğim yollara bakabilirsiniz. Ayrıyeten aşağıda parantez içinde donanım özelliklerini yazacağım.
-RAM'ları kontrol ettim anakart üzerinde 4 adet RAM var hepsi aynı anda bozulmadıysa sağlam olduğunu düşünüyorum. (4x4 Kingston DDR3 1333MHz RAM)
-Ekran kartını başka bir bilgisayarda test ettim o da çalışıyor. (RX 550 4 GB ASUS)
-Güç kaynağını hem içini açarak test ettim hem de başka bir bilgisayara takarak test ettim o da sorunsuz çalışıyor. (High Power 500W 80+)
-Anakarttan hiç emin değilim RAM'ların hepsini söktüğümde buzzer uyarı veriyordu veya bilgisayarı açtığım zaman mousenin ışıkları yanıyor.
-Onboarddan görüntü almayı denedim lakin görüntü vermedi, BIOS pilini söktüğümde veya BIOS resetlemeye çalıştığımda da bir şey değişmedi. (anakart modelini bilmiyorum ne yazık ki)
-İşlemciyi söküp pinlerini kontrol ettim pinlerde bir eksik veya yamulma yok (AMD FX8320)
-HDD ilk şüphelendiğim parçaydı bu sebeple bağlantılarını söküp öyle açmayı denemiştim BIOS'a girmek için ama nafile. (Toshiba 320GB)
Benim denemediğim bir şey biliyorsanız yardımcı olursanız çok sevinirim.

HDMI kablosuyla alakalı olabilir ya kabloda sorun vardır ya da tak çıkar yaptıysan dalgınlıkla ekran kartının değil de kasanın HDMI girişine takmış olabilirsin. Monitörü başka bir sistemle test ettin mi çalışıyor mu?

Aynen onları da test ettim hem monitörü başka bir bilgisayar ile test ettim hem de kabloyu sonuç değişmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı