Bilgisayarın garip bir döngüye girmesi

ozerovic

Hectopat
Selamlar.

Günlerdir garip bir olayla karşı karşıyayım ve kafayı yemek üzereyim.

Yeni bir kasa topladım (sistem özellikleri aşağıda) ve birkaç gün sorunsuz kullandım. Daha sonra "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR" ve benzeri hatalarla mavi ekran hatası sonrası format attım ve düzeldi sandım. Format attıktan sonra iki gün sorunsuz kullandım ancak üçüncü gün yine aynı hatayı verdi. Format atıyorum, iki gün sorunsuz kullanıyorum, üçüncü gün mavi ekran veriyor ve yine format atıyorum. Bu döngü günlerdir böyle sürüyor. RAM ve SSD'yi test ettim ve hiçbir sorun bulunamadı. Internetteki her yolu denedim ancak bir çözüme ulaşamadım.

Sistem:
İşlemci: Intel i5 11400F.
Anakart: ASUS TUF Gaming 560 Plus Wi-Fi
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3060 12 GB.
RAM: Corsair 16 GB 3200 MHz.

Bazen kurulum dosyasından kaynaklı kurulumdan sonra yapılan Windows Update'ler sistemi eksi yönde etkiliyor. O yüzden Windows'u kurduktan sonra güncellemeleri tamamen kapatın ya da https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 bu linkten en son sürümü indirip kullanabilirsiniz. Daha da olmazsa MiniDump dosyanızı paylaşın mavi ekran neden dolayı veriyor görebiliriz.

MiniDump dosyasını analiz ettiğimde dxgmms2.sys hatası alıyorum.

Açıklaması böyle. Donanım hatası diyor.
Şöyle bir konu da var yardımcı olabilir.

MiniDump dosyasını analiz ettiğimde dxgmms2.sys hatası alıyorum.

O zaman dediğim gibi Update kapadın ve tekrar deneyin sorununuz büyük ihtimal çözülecektir. Ama kapatmak yerine son sürüm Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim. Bu arada Update'yi formattan sonra kapatın şimdi kapatırsanız bir işe yaramaz zaten güncellemeleri almış.

Yeni konular

Geri
Yukarı