Bilgisayarın geç kapanması

AsjasFıdas1000

Hectopat
Bilgisayarımı alalı 2 yıl falan oldu. En son 8 ay önce temizlik yapmıştım. Bilgisayarı çok hor kullanmıyorum tatillerde 15-16 saat açıyorum. Şimdi 5-6 saat. Bilgisayarı kapatırken her şey normal olarak kapanıyor ancak kasadaki ses ve ışık gitmiyor. Bilgisayarın açık olduğu zamanlar çok hafif bir ses vardır ve birde şimdiki yeni kasaların önünde kırmızı şekilli ışık oluyor ya, kapatırken bu ikisi kapanmıyor.
İlk aldığım zamanlar hiçbir sorun yoktu bilgisayar kapandıktan 1-2 saniye sonra kırmızı ışık kapanıyor ve seste hemen gidiyordu. Ama şimdi 65-70 saniye bekliyorum. Birde bu sorunun başlamasından 1 ay sonra oyunlarda eskisine oranla hafif FPS düşüşü yaşamaya başladım. Abim format atarsak geçer dedi. Sizce bilgisayarım neden çok geç kapanıyor ? Temizlik yapsam geçer mi ? Format atmak istemiyorum çünkü bilgisayarımda önemli bilgilerim ve boyutu çok olan oyunlarım var. Bunların gitmesini istemiyorum. Bu sorun yaklaşık 2,5 ay önce başladı. Bilgisayarı her 4,5 kere kapatmam da mutlaka 1 kere yaşıyorum bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskine HD Tune ile sağlık taraması yap. Defragmantasyon(Disk birleştirme) çalıştır. Açılışı uzatan programlar varsa kaldır. Hala hantal çalışıyorsa format at.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı