Bilgisayarın Harici Hard Diski Görmemesi

salman006

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde 1 TB'lık bir hard disk var hiçbir sorun olmadan kullanıyordum. Bir anda bilgisayarım hard diski görmemeye başladı. Işığı sürekli olarak yanıyor ancak motoru dönmüyor. Hard diske harf atadım, internetten bir çok çözümde denedim ancak bir sonuca ulaşamadım. En son bilgisayara formatta attım ancak değişen bir şey olmadı. Hard diski arkadaşımın bilgisayarına taktığımda hiçbir sorun olmadan çalıştığını gördüm. Bu soruna 4 gündür bir çare bulamadım. Bilgisi olan birisi yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aygıt yöneticisindeki disk sürücüsü kısmında bu HDD'in marka ve modeli hiç çıkmıyorsa kendi yazılımı (firmware'i) silinmiştir. Aslında ilk kurulumda bu yazılım otomatik olarak sisteme yüklenir, ancak HDD'in marka ve modelini belirtip netten kendi driver'ını indirmeye çalışın, sıfırdan temiz yükleme yapmak yerine bu yolla sürücüsünü sisteme yükletip tanınmasını da sağlayabilirsiniz. Sistemde görünmeyip BIOS'ta görünebilir, çünkü bu işletim sisteminde HDD'in sürücüsü ya kısmi bozulmuş veya tam silinmiştir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba. Aygıt yöneticisindeki disk sürücüsü kısmında bu HDD'in marka ve modeli hiç çıkmıyorsa kendi yazılımı (firmware'i) silinmiştir. Aslında ilk kurulumda bu yazılım otomatik olarak sisteme yüklenir, ancak HDD'in marka ve modelini belirtip netten kendi driver'ını indirmeye çalışın, sıfırdan temiz yükleme yapmak yerine bu yolla sürücüsünü sisteme yükletip tanınmasını da sağlayabilirsiniz. Sistemde görünmeyip BIOS'ta görünebilir, çünkü bu işletim sisteminde HDD'in sürücüsü ya kısmi bozulmuş veya tam silinmiştir. Kolay gelsin.
yardımınız için teşekkürler ancak harddiskin bir driveri yok Silicon Power Diamond D05 . birde formattan sonra düzelmesi gereken bir durum değil mi bu?
yardımcı olacak birisi yok mu sorunumu hala halledemedim. Baska bilgisayarda çalışırken benim bilgisayarımda çalışmıyor ve bir anda oldu bu. USB den yeterli gücü çekemiyor mu acaba diye düşündüm ama bir anda neden olsun?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı