Çözüldü Bilgisayarın içindeki ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman batman oynarken bir şeyin hızı artıyor. Bulmaya çalış ben söylersem olmaz. Hataları çözmeni geliştirir.

Bu sorunu ben yaşasam 20 dakikada çözerim. Ses başladığında fanları sıra sıra durdur ve dene. Fanlar dönerken yamuk dönünce de oluyor bu ses. Fanları kasaya bakan tarafa doğru çek hafifçe. Sesi dinle, HDD vidalarını sök, silikon vida tak.

Ses sürekli olmuyor günde 1 ya da 2 defa bu yüzden o sırada fanları durduramam..

- - - Güncellendi - - -

Vatanda'ki abi eğer Harddisk'in Black serisindense arada ses çıkartabilir demişdi black serisi HDD ses çıkarıyor mu gerçekten ?

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartından olacağını sanmıyorum.. Hem fanlar guuurrrrr diye bi ses çıkartırmı ki ? Sadece bir yere sürter cızz bi ses çıkartır diye biliyorum.
Fanlar asıl o sesi çıkartır. titreşimle beraber boşluk olan yerlerde yapar kasaya çarparak. Dediğimi deneyin sonra olur mu olmaz mı sorunu kalmasın aklında, Üşeniyor musun çıkarmaya ekran kartını da kaç sefer dememe rağmen çıkarmadın?

Fanlar asıl o sesi çıkartır. titreşimle beraber boşluk olan yerlerde yapar kasaya çarparak. Dediğimi deneyin sonra olur mu olmaz mı sorunu kalmasın aklında, Üşeniyor musun çıkarmaya ekran kartını da kaç sefer dememe rağmen çıkarmadın?

Ekran kartını hiç çıkarmakla uğraşmak istemiyorum biraz sakarım Pc'yi yerinden çıkar parçalara bak biraz zahmetli bir iş denerim bi ara.

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartıda küçük bir şey değil hem koskocaman.

Benim de günde 2-3 defa üst ızgaralardan ses geliyor, fanlardan dolayı titretiyor. Dokunuyorum geçiyor :D Takmıyorum.

Siz yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz, PSU'nun içerisinde bulunan fanın güç kablosunu çıkartmanız gerek, elektronik devresinden. Dönmeyen fan ses çıkartmaz diye bir şey yok. Motordan yine ses gelebilir zınnnnn diye. Tüm hareketli parçalar durdurulur önce, daha sonra HDD'den geliyor mu diye kulağını dayarsın. Yok başka yerden geliyor dersen kulak vermişler sana :D Anlayabilirsin nereden geldiğini.
Tabi PSU işi için biraz bilgili olmak gerek yoksa elinde kalır %100. Çok basit sorunlar ancak yapılması gerekeni yapamadığınız için doğal olarak sorunun kaynağını da bulamıyorsunuz.

Ekran kartını bozmaktan korkuyorsunuz mesela :D O korku bende de vardı, yeni yeni aştım o korkuyu. Bozulmuyor artık :D
Dokunmaktan zarar gelmez, mıncıklamaktan zarar gelir :D

Ekran kartını hiç çıkarmakla uğraşmak istemiyorum biraz sakarım Pc'yi yerinden çıkar parçalara bak biraz zahmetli bir iş denerim bi ara.

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartıda küçük bir şey değil hem koskocaman.

Bu korku ne anlamıyorum. Söküp takmadan donanım konusunda hiçbir şey öğrenemezsin. Korkmayı bırak ve al eline bir tornavidayı. Hiçbir şey tam olarak bilmene gerek yok. Nasıl söktüysen geri öyle takacaksın.

Benim de günde 2-3 defa üst ızgaralardan ses geliyor, fanlardan dolayı titretiyor. Dokunuyorum geçiyor :D Takmıyorum.

Siz yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz, PSU'nun içerisinde bulunan fanın güç kablosunu çıkartmanız gerek, elektronik devresinden. Dönmeyen fan ses çıkartmaz diye bir şey yok. Motordan yine ses gelebilir zınnnnn diye. Tüm hareketli parçalar durdurulur önce, daha sonra HDD'den geliyor mu diye kulağını dayarsın. Yok başka yerden geliyor dersen kulak vermişler sana :D Anlayabilirsin nereden geldiğini.
Tabi PSU işi için biraz bilgili olmak gerek yoksa elinde kalır %100. Çok basit sorunlar ancak yapılması gerekeni yapamadığınız için doğal olarak sorunun kaynağını da bulamıyorsunuz.

Ekran kartını bozmaktan korkuyorsunuz mesela :D O korku bende de vardı, yeni yeni aştım o korkuyu. Bozulmuyor artık :D
Dokunmaktan zarar gelmez, mıncıklamaktan zarar gelir :D

Sonunda beni anlıyan biri :D

Bayram bitsin kesinlikle bakıcam 3-4 gündür ses duymuyorum ama yine de bir kontrol edeyim vidaları,fanları,ekran kartını.

Öncelikle konuyu hort ettiğim için özür dilerim. Dediğiniz gibi ekran kartından tutun bütün fanları harddiski kontrol ettim tozunu aldım. Ekran kartını söktüm sağlamca oturtum. O ses gelince bu sefer kulağımı götürdüm %99 PSU'dan geliyor. PSU'yu servise yollayacağım. PSU kaç gün kalır servisde ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı