Bilgisayarın İlk Çalıştırmada Başlamaması

Gamer4545

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Lenovo Z580 laptopa sahibim. Bilgisayar biraz eskidi ama kullanmaya devam ediyorum. Maalesef son zamanlarda bir problemle karşılaştım. Bilgisayarı açmak için güç tuşuna bastığımda bilgisayarın ışıkları yanıyor ama fan dönmüyor (sesi gelmiyor), ekrana da görüntü gelmiyor. Ancak güç düğmesine basılı tutup bilgisayarı kapattıktan sonra yeniden çalıştırmayı denersem bilgisayar açılabiliyor. Ayrıca şunu da belirtmek isterim: Bilgisayar açıkken de kapatmak istediğimde kapanmıyordu, ekran kararıyor ama güç kesilmiyordu. Bunu çözmek için denetim masasından 'hızlı başlatmayı aç' özelliğini iptal ettim. Bu yüzden olabilir mi?

İşletim sistemi: Windows 10 Home, sürüm 1709.

O bilgisayar 2012 yılında çok satılmış. Artık emekliye ayrılma zamanı gelmiş gibi. Bilgisayarın içindeki bileşenler ve kablolar büyük ihtimal eskidiği için bu tür ''ilk seferde tepki vermeme'' olayları oluşuyor.

Bilgisayarın içini açıp sorunlu olan parçaları bulmak gerek.

Harddiskin bozuluyor olabilir. Hata taraması yapmanı öneririm başta. Ayrıca muhtemelen Windows'unda bir sıkıntı var gibi. Format atarsan sorundan kurtulabilirsin büyük ihtimal.

1,5 yıldan beri laptopta Samsung 850 Evo Ssd takılı, programı sorun yok diyor. Format atacağım muhtemelen. Bu arada çalıştı bilgisayar :D. Umarım tekrarlamaz.

1,5 yıldan beri laptopta Samsung 850 Evo Ssd takılı, programı sorun yok diyor. Format atacağım muhtemelen. Bu arada çalıştı bilgisayar :D. Umarım tekrarlamaz.
Ekran kartı çipiyle de alakalı olabilir. Çünkü açma düğmesine basınca ilk Ekran Kartını okur Bios. Onu okuyamazsa açılmaz ışıkları yanar ancak. Ama kaparken de sıkıntı oluyor diyorsun, Ekran Kartı Sürücülerini de güncellemeni öneririm. En son çare tümden formatlamak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı