Bilgisayarın interneti bir anda yavaşladı

WhiteRose

Hectopat
Daha fazla  
İnternette normal şekilde gezinirken bir anda internet kullanılmayacak derecede yavaşladı. Ethernet kablosu ile bağlıyım ve hiç böyle bir sorun olmamıştı. Telefon gibi diğer bağlı cihazlarda hiçbir sorun yok. Bu arada internet bağlı gözüküyor ama aşırı derecede yavaş. İndirme hızı 0,1 Mbps gibi değerlere düştü. Kullandığım esnada aniden böyle bir sorun çıktığı için sebebin ne olduğunu çözemedim.
Denediğim yöntemler;
Modemi açıp kapatmak.
Bilgisayarın Ethernet kablosunu modemdeki başka bir Ethernet portuna takmak.

İnternette normal şekilde gezinirken bir anda internet kullanılmayacak derecede yavaşladı. Ethernet kablosu ile bağlıyım ve hiç böyle bir sorun olmamıştı. Telefon gibi diğer bağlı cihazlarda hiçbir sorun yok. Bu arada internet bağlı gözüküyor ama aşırı derecede yavaş. İndirme hızı 0,1 Mbps gibi değerlere düştü. Kullandığım esnada aniden böyle bir sorun çıktığı için sebebin ne olduğunu çözemedim.
Denediğim yöntemler;
Modemi açıp kapatmak.
Hocam ethernet kablosu kaç yıllık? Bunlar birer etken.

Gecmis zaman da DNS kullanıp silmediysen ondan kaynaklı olabilir dostum kontrol et derim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,1 KB · Görüntüleme: 40
Denediğim yöntemler;
Modemi açıp kapatmak.
İnternet sağlayıcın kim ?

Sorun çözüldü arkadaşlar. İnternet tekrardan eski haline geldi ama sorun neydi anlamadım. Teşekkür ediyorum ilgilenen arkadaşlar için.

Yeni konular

Geri
Yukarı