Bilgisayarın kendini sürekli kapatması sorunu

Badgai

Kilopat
Yer
İzmir
Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar, lafı hiç uzatmadan bilgisayar 1 2 hafta aralıklarla kendini birden bire kapattı. Bu sorun aldığımdan beri 3 defa oldu. Bilgisayarın tam olarak neden kapandığını sorunun nerde olduğunu öğrenme ihtimalim var mı?

Öncelikle iyi forumlar arkadaşlar, lafı hiç uzatmadan bilgisayar 1 2 hafta aralıklarla kendini birden bire kapattı. Bu sorun aldığımdan beri 3 defa oldu. Bilgisayarın tam olarak neden kapandığını sorunun nerde olduğunu öğrenme ihtimalim var mı?
Bilgisayar ın laptop ise ya işlemciden yada ekran kartının ısından kendisini kapatıyordur kendin sökmesini bilmiyorsan bilgisayarcıya götür termal macun sürsün.Masaüstü de de aynı sıkıntı olabilir ama ona macun sürmesi daha kolay kendinde sürersin.

Bende de açılmama sorunu vardı. Bunun çözümünü BİOS'u güncellemekte buldum. Ama sizin sorunu tam olarak çözmek için önce bilgisayarı yük altına sokarak ısı değerlerini paylaşır mısınız?

AIDA 64 Kararlılık testini yaparsan sıkıntının nerede olduğunu görebilirsin.
EK: Program Önerisi

İşlemcin ısındığı için kendini kapatıyo fanını temizle. Fön makinesi işine yarayabilir. Termal macununu yenile ve BİOS pilinide değiştirebilirsin bir daha kapanmaz diye tahmin ediyorum.

Bende de açılmama sorunu vardı. Bunun çözümünü BİOS'u güncellemekte buldum. Ama sizin sorunu tam olarak çözmek için önce bilgisayarı yük altına sokarak ısı değerlerini paylaşır mısınız?
Bilgisayarın ısınma durumu genelde kontrolüm altında hocam, yük altında ekran kartı max 70 işlemcide 65 lerde oynuyor. Fakat bilgisayar bu güç kesme olayını bir defasında boştayken yaptı. Dizi izlerken
İşlemcin ısındığı için kendini kapatıyo fanını temizle. Fön makinesi işine yarayabilir. Termal macununu yenile ve BİOS pilinide değiştirebilirsin bir daha kapanmaz diye tahmin ediyorum.
Bilgisayar 3 aylık daha hocam :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı