Bilgisayarın ön ses çıkışından cızırtı gelmesi

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Dostlar uygun fiyatlı olduğu için kuzenime GameGaraj'dan pollux 3TN-b model bilgisayarı birkaç özelleştirme yaparak satın aldık. Sistem bu gün öğle saatlerinde geldi. Ekran kartını taktık, Windows 10'u ve bütün sürücüleri kurduk. Kısacası sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kasanın ön kısmında bir mikrofon girişi ve bir de ses çıkışı var. Ses çıkışına normal telefon kulaklığı taktığımızda derinden gelen bir cızırtı olduğunu fark ettik. Aynı kulaklığı ben önde tek ses giriş/çıkışı olan kasamda kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yok. Bunu sebebi nedir acaba, nasıl çözebiliriz?
Sistem özellikleri: Intel Core i3 9100F 3.6 GHz 6MB 1151P işlemci, BIOSTAR H310MHP 2666MHz DDR4 1151P mATX anakart, INNO3D GeForce GTX1650 Super Twin X2 OC 4 GB 128Bit ekran kartı, Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM, netac N535S 240 GB 560/520 Mbps 2.5" SATA SSD, Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 3.5" HDD.
Ayrıca GameGaraj'ın kendi 450W 80+ bronz bir PSU'su var.

Dostlar uygun fiyatlı olduğu için kuzenime GameGaraj'dan pollux 3TN-b model bilgisayarı birkaç özelleştirme yaparak satın aldık. Sistem bu gün öğle saatlerinde geldi. Ekran kartını taktık, Windows 10'u ve bütün sürücüleri kurduk. Kısacası sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kasanın ön kısmında bir mikrofon girişi ve bir de ses çıkışı var. Ses çıkışına normal telefon kulaklığı taktığımızda derinden gelen bir cızırtı olduğunu fark ettik. Aynı kulaklığı ben önde tek ses giriş/çıkışı olan kasamda kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yok. Bunu sebebi nedir acaba, nasıl çözebiliriz?

Sistem özellikleri: Intel Core i3 9100F 3.6 GHz 6MB 1151P işlemci, BIOSTAR H310MHP 2666MHz DDR4 1151P mATX anakart, INNO3D GeForce GTX1650 Super Twin X2 OC 4 GB 128Bit ekran kartı, Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM, netac N535S 240 GB 560/520 Mbps 2.5" SATA SSD, Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 3.5" HDD.

Yazmayı unutmuşum. Arkadaki ses girişine taktığımızda cızırtı olmuyor. Fakat bize lazım olan öndeki giriş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar uygun fiyatlı olduğu için kuzenime GameGaraj'dan Pollux 3TN-b model bilgisayarı birkaç özelleştirme yaparak satın aldık. Sistem bugün öğle saatlerinde geldi. Ekran kartını taktık, Windows 10'u ve bütün sürücüleri kurduk. Kısacası sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Kasanın ön kısmında bir mikrofon girişi ve bir de ses çıkışı var. Ses çıkışına normal telefon kulaklığı taktığımızda derinden gelen bir cızırtı olduğunu fark ettik. Aynı kulaklığı ben önde tek ses giriş/çıkışı olan kasamda kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yok. Bunu sebebi nedir acaba, nasıl çözebiliriz?
Sistem özellikleri: Intel Core i3-9100F 3.6 GHz 6MB 1151p işlemci, BIOSTAR H310MHP 2666MHz DDR4 1151p mATX anakart, INNO3D GeForce GTX1650 Super Twin X2 OC 4 GB 128bit ekran kartı, Crucial Ballistix 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM, Netac N535s 240 GB 560/520 Mbps 2.5" SATA SSD, Seagate Barracuda 1TB 7200RPM 3.5" HDD.

Yazmayı unutmuşum. Arkadaki ses girişine taktığımızda cızırtı olmuyor. Fakat bize lazım olan öndeki giriş.

Aynı sorun bende de var ben de GameGaraj'dan sistem aldım 1 yıl oluyor öne takınca çok cızırtı geliyor arkaya takınca çok az sorunu çözdünüz mü garantiye yollamayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var ben de GameGaraj'dan sistem aldım 1 yıl oluyor öne takınca çok cızırtı geliyor arkaya takınca çok az sorunu çözdünüz mü garantiye yollamayı düşünüyorum.
Kuzenim USB girişli bir kulaklık tercih etti, jack girişlerini kullanmıyor. Bu şekilde çözüm bulabildik.

Yeni konular

Geri
Yukarı