Xbox 360E konsol açılmıyor

Kulinda

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda arkadaşımdan çalışıp çalışmadığını bilmediğim bir Xbox 360E kasa konsol aldım.

Bugün adaptörü geldi. Monitörsüz bir şekilde sadece çalışıp çalışmadığını öğrenmek için adaptörü takıp konsolu açtım.

Konsol yaklaşık 1 dakika kadar çalıştı ve çalıştığı sürede başlat tuşunda kesintisiz bir yeşil ışık yanıyordu. Sonra konsol kapandı ve şu an açılmıyor.

Kesin bir sonuç bulmak pek mümkün değil farkındayım ama konsolu kullanan veya donanımına hakim olan arkadaşlar konsolun arızası hakkındaki tahminlerini en kısa sürede yazabilirse sevinirim.

İçini açabilme şansın var mı?

Hemen değil ama müsait olduğum en kısa sürede açmaktan başka şansım yok sanırım.

Zaten konsol açıldığında donanımından gelen bir ses vardı.

Açtığımda kontrol etmemei veya bilgi vermemi istediğiniz bir şey varsa yanıtlayıp yazın içini açtığım zaman size direkt istediğiniz bilgileri vereyim.

Bugün içinde içini açacağım konsolun.

Hemen değil ama müsait olduğum en kısa sürede açmaktan başka şansım yok sanırım.

Açtığımda kontrol etmemei veya bilgi vermemi istediğiniz bir şey varsa yanıtlayıp yazın içini açtığım zaman size direkt istediğiniz bilgileri vereyim.

Hocam eğer donanımsal olsaydı zaten konsol kırmızı ışık verirdi ben ya adaptörün ya da güç tuşunun yerinden çıktığını düşünüyorum.

Öncelikle adaptördeki ışığın rengi nedir? İkincisi eğer arkadaş temizlemek için açtıysa tuş bozulmuş olabilir.
Çalıştığı sürece kesintisiz bir yeşil ışık yandı. Yanıp sönme falan gibi şeyler olmadı.

Arkadaşın içini açıp açmadığına dair bir bilgim yok ama konsolun durumunu göz önünde bulundurduğumda daha önce açılmış olma ihtimali yüksek

Hocam eğer donanımsal olsaydı zaten konsol kırmızı ışık verirdi ben ya adaptörün ya da güç tuşunun yerinden çıktığını düşünüyorum.
Adaptörü birkaç kez çıkarıp takmayı denedim fakat bir etkisi olmadı. Ama güç tuşunda bir problem olabilir.

Bir çözüm öneriniz var mı? Nasıl tamir edebilirim.

Adaptörü birkaç kez çıkarıp takmayı denedim fakat bir etkisi olmadı. Ama güç tuşunda bir problem olabilir.

Çalıştığı sürece kesintisiz bir yeşil ışık yandı. Yanıp sönme falan gibi şeyler olmadı.

Arkadaşın içini açıp açmadığına dair bir bilgim yok ama konsolun durumunu göz önünde bulundurduğumda daha önce açılmış olma ihtimali yüksek

Konsol açılırken önece kesintisiz sonra dalgalı sonra tekrar kesintisiz olur. Ayrıca açılırken konsoldan bir ses gelmesi normal.

Hocam tamirciye yaptırın bence ben çok denedim olmadı tamirci tekte yapmıştı. Bant gibi bir şeyi var o çıkmıştı.

İçini açabilme şansın var mı?

Öncelikle adaptördeki ışığın rengi nedir? İkincisi eğer arkadaş temizlemek için açtıysa tuş bozulmuş olabilir.
Pardon yanlış bilgi vermişim adaptördeki ışığın rengi kırmızı.

Pardon yanlış bilgi vermişim adaptördeki ışığın rengi kırmızı.
Kırmızı ise adaptör çalışıyor ama konsol açık değil demektir.

Hocam Xbox 360 yazan etiket kopmuşsa cihazın içi açılmıştır.
17159549295404134093462129634329.jpg
17159549295404134093462129634329.jpg

İçinde bir kablo veya bağlantı çıkmış olabilir gibi geliyor.

Son düzenleme:

Hocam Xbox 360 yazan etiket kopmuşsa cihazın içi açılmıştır. Eki Görüntüle 2197738Eki Görüntüle 2197738

Hocam Xbox 360 yazan etiket kopmuşsa cihazın içi açılmıştır. Eki Görüntüle 2197738Eki Görüntüle 2197738

Etiket kopmuş hocam. Söylediğiniz gibi konsolun içi daha önce açılmış. Youtube da konsolun detaylıca içinin açıldığı videolar buldum. Bugün içerisinde müsait olduğum zaman deneyeceğim içini açmayı. Umarım sadece kablo sorunudur.

Dosya Ekleri

• IMG20240517171320.jpg
    IMG20240517171320.jpg
    52,7 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı