Bilgisayarın Oyun Esnasında Ses Çıkarması ve Sıcaklık Sorunu

EStateLy

Hectopat
İyi akşamlar Technopat ailesi.

Bir sorunum var bu sorun hakkında yardıma ihtiyacım var.

Öncelikle sizinle sistemimi paylaşmak istiyorum:
  • İşlemci: i5 8400
  • Ekran kartı: MSI gamıngx 8 GB AMD Radeon RX 580
  • Anakart: MSI Z370-A PRO
  • Güç kaynağı: FSP Hydro 700W 80+ Plus Bronze
  • HDD: Toshiba 1 TB 7200RPM
  • RAM: G.Skill Tridentz Neo RGB 16 GB DDR4 3600 MHz
  • SSD: XPG spectrix S40G 240GB

Bundan bir hafta önce sistemimde 8 GB RAM vardı, SSD yoktu. 11.11 kampanyasından yukarıda yazılı olan ürünleri satın aldım. Ardından bayağıdır format atmıyordum temiz bir kurulum ile SSD'ye Windows kurdum. Sonra olaylar koptu.

Normal bilgisayar kullanımında hiçbir sorun yokken herhangi bir oyuna girdiğimde "dırı rın dın" tarzı bir ses geliyor kulaklıktan/hoparlörden ve ardından alt tap yapıp tekrar oyuna döndüğümde oyunun donmuş olduğunu görüyorum kapatıp açana kadar düzelmiyor alt Tab yapmadığım sürece sıkıntı yaşatmıyor nedense. Ardından MSI Afterburner programı ile oyun içinde CPU ve GPU'nun sıcaklık ve kullanım değerlerine bakayım dedim oyun esnasında çok anormal sıcaklıklar ve kullanımlarla karşılaşıyorum. Sisteme yeni donanımları almadan ve format atmadan önce bu problemlere yaşamıyordum. Bilgisayarda tüm chipset, ekran kartı, işlemciden tutun bütün hepsinin en son sürüm driverları yüklü durumda.

Konu hakkında yardımınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD'nin yeni güncellemesinden sonra herhangi bir oyunu açtığında "dırı rın dın" banada geliyor.
Aynı sorunla bende karşı karşıyayım lütfen çözüm sağlarsanız yazar mısınız ?
AMD'nin yeni güncellemesinden sonra herhangi bir oyunu açtığında "dırı rın dın" banada geliyor.
Dostum Sorunu Çözdüm Radeon Ayarlarından Ekran Kartları Kısmına Geliyorsun Ordan Oyun seçili ise ya standarda geç ya da Radeon Gecikme Önlemeyi Kapat ben sorunu böyle çözdüm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı