Bilgisayarın Sesi Mikrofona Gidiyor

Tagzel

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yeni kulaklık aldım ve bu kulaklıkta şöyle bir sorun yaşıyorum, kulaklığın mikrofonunu çıkarsam bile bilgisayarın sesi mikrofona gidiyor. Bunun ilk olarak sadece Discord'da olduğunu sanmıştım fakat ses kaydı almayı denedim ve aynı sorunu tekrar yaşadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Kulaklık Arctis Raw.

Ön jakta takılıysa arkaya alın. Windows ses ayarlarından kayıt aygıtlarına girin, mikrofonun bütün filtrelerini aktifleştirin.

Ön jakta takılıysa arkaya alın. Windows ses ayarlarından kayıt aygıtlarına girin, mikrofonun bütün filtrelerini aktifleştirin.
Hocam aynı sorunu ben de yaşadım. Corsair HS60 yankı problemi - Technopat Sosyal buradan bana önerilenleri deneyebilirsin. Ben çözemedim garantiye yolladım, umarım sen çözebilirsin.
Teşekkür ederim ikinize de. Bilgisayarda ses ayarlarını kurcalarken ses aygıtlarında mikrofonun kalitesinin CD kalitesinde olduğunu gördüm ve onu değiştirmeyi düşündüm. Stüdyo kalitesine çektim ayarı ve işe yaradı.

Bende de aynı sorun var, önerdiğiniz çözümleri denedim ama işe yaramadılar. Başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözümünü bulan oldu mu? Hangi uygulamadan ses gelse direky Discord'a sesi gönderiyor. Kulaklığın sesi kısık olsun olmasın karsıya bilgisayarın sesi gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar konuyu hortmatmak gibi olacak ama günümüzde bu sorunu yaşayan varsa mikrofon seviyesini 80'e getirip , geliştirmelerden gürültü azaltma ve diğerini seçip, DVD kalitesi olarak ayarlayıp denesin. %100 maximum seste bile mikrofona yok denecek kadar az ses gidiyor hatta gitmiyor. İyi sosyaller.

Arkadaşlar 2024'te USB kulaklığım bozulunca jack ile takılan yeni bir tane aldım. Bu sorunla karşılaşınca, yazılımsal her şeyi denedim işe yaramadı. Biraz daha araştırınca sorunun elektriksel olduğunu gördüm. "ground loop isolator" diye bir şeyle karşılaştım ve Amazon'dan sipariş ettim. Bugün geldi taktım ve harbiden çözüldü :)

Biraz ayrıntıya girmek gerekirse;
Ön Jackler'de işe yaramıyor, kulaklığın Output'a ekleyin bu izolatörü minicik bir eklenti sadece, daha sonra "input" ve "izolatör eklenmiş output" ikisini de arka jacklere takın :) ta daa, sorununuz çözüldü.

Esin kaynağı: PC Headset crosstalk

Son düzenleme:

Geri
Yukarı