Bilgisayarın sesi nasıl azaltılır?

Pro'BuckShot

Hectopat
Oyun yükleyeceğim zaman gece PC'yi açık tutmak istiyorum işlemci düşük ve yüksek değerlerini düşürsem de az da olsa sesli oluyor ve bırakamıyorum. Nasıl keserim bu sesi? Not: PC'de ısınma vb. yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle cozulur fakat riskli bir yontemdir isinmaya baslarsa sistem fanlar calismayacaktir.
Boştayken problem çıkmaz. Ekran kartını da ayarlayabilir arkadaş belli sıcaklığa çıkarsa çalışsın diye. Ayrıca kasa fanları düşük devirde çalışırsa sistem boşta olduğundan yeterli seviyede tahliye yapacaktır.

Fan ayarlarını yapıyor musunuz?

Kasa fanlarının hızını kısın. Ekran kartı fanları çalışıyorsa ayar yapıp kapalı kalmasını sağlayın.

Marka model nedir ona göre kendi yazılımı varsa onu önerelim yoksa başka program.

Dizüstü PC HP fan ses yapıyor indirme yaparken sizce nasıl çözerim güç planı yaptım olmadı BIOS'tan sürekli fan açık dediği şeyi kapattım yine ses var bir program var mı ve nasıl yapılıyor.

MSI Afterburner ile fanı düşürün.

Hangi bölümden yapılıyor.

HDD çok yüksekte çalışıyor %30 %80 %90'larda geziyor CPU ise 0.60GHz %1 2 kullanım fan çalışıyor.

İşlemci fan sesi gitti böyle PC'nin orta veya sağ taraflarından sürtünme sesi bir de çok kısık süpürge sesi gibi bir şey geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı