Bilgisayarın sıfır olduğu nasıl anlaşılır?

Unforgiven35

Femtopat
Herkese iyi akşamlar, 2 hafta önce Lenovo Ideapad Gaming 3 Laptop aldım, şimdilik herhangi bir sorun yok ama geçen gün seri numarasını internette aratınca garantisinin Mart'ta başladığını gördüm, aldığım bilgisayar iade ürünü müdür, neden garantisi 2 ay önce başlamış?

Destekle iletişim kurup faturanızı atarsanız güncelleniyor.
Büyük ihtimalle biri daha önce alıp açmış ve iade etmiş.

Hocam, servisin mailini şimdi gördüm, bu durumun fabrikadan çıkış veya Türkiye'ye giriş tarihi ile alakalı olduğunu söylediler, sizce doğru mu söylüyorlar?

Hemen bütün ürünlerde öyle gözüküyor. Fatura tarihi garanti başlangıcıdır.

Daha önce kullanılmamıştır değil mi hocam, nasıl emin olabilirim buna?

Herkese hayırlı akşamlar, 2 hafta önce Lenovo Ideapad Gaming 3 Laptop aldım, şimdilik herhangi bir sorun yok ama geçen gün seri numarasını internette aratınca garantisinin Mart'ta başladığını gördüm, aldığım bilgisayar iade ürünü müdür, neden garantisi 2 ay önce başlamış?

Orada belirtilen tarih, sana satan satıcının eline geçtiği tarihi belirtiyor. Yapman gerekenler basit, Lenovo destek servisini ara, sana bir e-posta adresi verecekler. O adrese cihazının seri numarasını ve faturanın fotokopisini ek olarak ekleyip ve ne amaçla gönderdiğini belirtip göndermen yeterli. 24 saat içerisinde sistem üzerinden cihazına ait garanti süresini düzenliyorlar.

Nereden aldınız? Mağazayla görüşün.
Mağaza ile görüştüm fakat dedikleri inandırıcı gelmedi. Dediklerine göre ürünün fabrikadan çıkış tarihi o imiş. Peki neden başkasında olmuyor da sadece benim bilgisayarda oluyor anlamadım. Onlarınki neden fabrika çıkış tarihi başlamamış? İnandırıcı gelmedi açıkçası sizin düşünceniz nedir?
Orada belirtilen tarih, sana satan satıcının eline geçtiği tarihi belirtiyor. Yapman gerekenler basit, Lenovo destek servisini ara, sana bir e-posta adresi verecekler. O adrese cihazının seri numarasını ve faturanın fotokopisini ek olarak ekleyip ve ne amaçla gönderdiğini belirtip göndermen yeterli. 24 saat içerisinde sistem üzerinden cihazına ait garanti süresini düzenliyorlar.
Hocam, cevabınız için teşekkür ederim ama benim kaygım düzeltememek değil ki. Acaba bana iade ürünü mü satılmış onu öğrenmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı