Bilgisayarın temizlenmemesi 10-20 FPS kaybına yol açar mı?

fevzidurmayan

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu konu biraz da eski konumun devamı niteliğinde fakat o konuya yazsaydım bu konuya cevap bilen insanlar belki oraya gitmezler diye yeni konu açmak istedim, isteyenler oraya da bakabilirler.
Bilgisayarı alalı 1 seneyi geçti ve hiçbir temizlik, bakım yapılmadı. Ne macun değişimi ne de tozunun alınması vs.
Yukarıdaki konuda da belirttiğim gibi SSD sonrası anlam veremediğim bir problemim ortaya çıktı, acaba temizlik ile alakalı olabilir mi diye düşündüm.
Önceden en düşükte vs. oynadığım oyunlar şimdi menüde kasıyor.
Chrome'dayken bile fanlar sıcak, aksine hiçbir hava da gelmiyor. Ne soğuk ne sıcak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu biraz da eski konumun devamı niteliğinde fakat o konuya yazsaydım bu konuya cevap bilen insanlar belki oraya gitmezler diye yeni konu açmak istedim, isteyenler oraya da bakabilirler.
Bilgisayarı alalı 1 seneyi geçti ve hiçbir temizlik, bakım yapılmadı. Ne macun değişimi ne de tozunun alınması vs.
Yukarıdaki konuda da belirttiğim gibi SSD sonrası anlam veremediğim bir problemim ortaya çıktı, acaba temizlik ile alakalı olabilir mi diye düşündüm.
Önceden en düşükte vs. oynadığım oyunlar şimdi menüde kasıyor.
Chrome'dayken bile fanlar sıcak, aksine hiçbir hava da gelmiyor. Ne soğuk ne sıcak.
SSD takan bilgisayarcının bilgisayardan anlamadığını söylemiştin. Belki bilgisayarı açınca termal macunu kir sanıp silmiş olabilir.

Bilgisayar ile ödev yapıyordum birkaç saat battaniyenin üzerinde kullandığım için birkaç dk kapattım geri açtım.OneDrive problem çıkardı telefon ile fotoğraf çektim.Ölçeklendirme %50 ve en düşük ayarlarda test yaptım fakat 15 fpslerde,sonuç ortada işlemci 100 derecelere kadar gelmiş.Birde normal oynadığım ayarlarda değil ona alsam 120 olucak galiba. :(
e0b1e77d-1c94-450c-bd68-b52224d38710.png
551914bc-f03b-4f89-8b80-552b39b1d18b.png

Bilgisayar ile ödev yapıyordum birkaç saat battaniyenin üzerinde kullandığım için birkaç dk kapattım geri açtım.OneDrive problem çıkardı telefon ile fotoğraf çektim.Ölçeklendirme %50 ve en düşük ayarlarda test yaptım fakat 15 fpslerde,sonuç ortada işlemci 100 derecelere kadar gelmiş.Birde normal oynadığım ayarlarda değil ona alsam 120 olucak galiba. :(Eki Görüntüle 969357Eki Görüntüle 969358
Sanırım ısınmadan kaynaklı bir sorun bu. Dediğim gibi SSD takan bilgisayarcının bilgisayardan anlamadığını söylemiştin. Belki bilgisayarı açınca termal macunu kir sanıp silmiş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı